Poznajemy Beskidy. PTTK Racibórz zaprasza na nowy cykl wypraw

PTTK Racibórz
4 stycznia odbyła się pierwsza wyprawa z cyklu „Zdobywamy szczyty KGP”. Fot. PTTK Racibórz

Termin wyprawy to 31 stycznia. Wycieczka rozpocznie się w Ustroniu, a długość trasy wyniesie ok. 16 km.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza na nowy cykl wypraw: Wyprawę z cyklu „Poznajemy Beskidy” Beskid Śląski: Ustroń-Równica-Brenna „Dolina Leśnicy”

- reklama -

RÓWNICA – szczyt górski o wysokości 884,6 m n.p.m. w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy. Stoki i sam wierzchołek są porośnięte lasami, głównie bukowymi i mieszanymi. Na podszczytowej polanie, na wysokości 758 m n.p.m. znajduje się dawne schronisko PTTK na Równicy otwarte w 1928, którego wygląd nawiązuje do architektury regionalnej obecnie przekształcone w gościniec.

TERMIN: 31.01.2021 r.

  1. Wyprawa odbędzie się bez względu na pogodę.
  2. Wyprawa nie ma charakteru komercyjnego i jest realizowana na zasadach samorealizacji siłami wolontariatu członków PTTK zgodnie ze statutem PTTK.
  3. Udział w wyprawie traktujemy jako dorozumianą zgodę na publikację w fotorelacji. Jeżeli uczestnik nie wyraża na to zgody, to zobowiązany jest do dostarczenia takiej informacji na piśmie.
  4. Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do przestrzegania przyjętego planu wycieczek oraz ewentualnych jego modyfikacji wprowadzonych przez organizatora, a także realizowania założeń czasowych.
  5. Dokonanie opłaty za wyjazd jest potwierdzeniem przyjęcia do wiadomości regulaminu oraz jego przestrzegania.
  6. Organizator nie zapewnia opieki licencjonowanego przewodnika na wyprawie.
  7. Uczestnicy wyprawy są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.
  8. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną panującą w kraju każdy uczestnik wyprawy zobowiązany jest do posiadania i stosowania własnej maseczki ochronnej. Płyn do dezynfekcji rąk zapewnia organizator

PROPONOWANA TRASA

Naszą wycieczkę rozpoczniemy w Ustroniu skąd czerwonym szlakiem GSB dojdziemy do Gościńca na Równicy, po krótkim odpoczynku i zebraniu grupy wyruszymy szlakiem niebieskim przez Beskidek pod Trzy Kopce Wiślane, następnie szlakiem zielonym zejdziemy do Doliny Leśnicy w Brennej. Tam w Ośrodku: Dolina Leśnicy SKI&SPA Resort -Hotel zaplanowany mamy dwugodzinny odpoczynek z kiełbasą z grilla i gorącymi napojami. Na miejscu będzie możliwość zakupu innych posiłków i napojów we własnym zakresie.Długość trasy ok. 16 km. Suma podejść ok.841m.W wypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych trasa ulegnie skróceniu.

PRZYPOMINAMY IŻ JEST TO WYCIECZKA GÓRSKA, WYMAGANA JEST DOBRA KONDYCJA MARSZOWA, STRÓJ ODPOWIEDNI DO WARUNKÓW ZIMOWYCH, ZALECAMY TAKŻE POSIADANIE RAKÓW LUB MINIRACZKÓW Z POWODU MOŻLIWYCH OBLODZEŃ NA SZLAKU.

Zbiórka uczestników na dworcu PKS w Raciborzu o godzinie 5:30, wyjazd o godzinie 6:00, planowany powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyprawy: członkowie PTTK Racibórz z opłaconą składką za 2020 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 60 zł, osoby niezrzeszone: 70 zł.

RÓWNICA 31.01.2021 ostateczna

/PTTK Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here