Ferie zimowe z GOK-iem Kornowac [ZDJĘCIA]

gok kornowac
Ferie zimowe z GOK Kornowac

Na chętnych uczestników warsztatów on-line czekało wiele propozycji spędzenia czasu wolnego.

Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu pomimo szalejącej pandemii podjął próbę zaktywizowania dzieci i młodzieży podczas tegorocznych ferii zimowych. Na chętnych uczestników warsztatów on-line czekało wiele atrakcyjnych propozycji spędzenia czasu wolnego.

- reklama -

Pierwszym pomysłem zaproponowanym przez instruktorów GOK-u było samodzielne wykonanie piłkarzyków z materiałów ogólnodostępnych w każdym domu. Wiele frajdy dużym i małym zagwarantowały wspólne rozgrywki piłkarskie. Kolejną inspiracją były plastyczne warsztaty tworzenia obrazów z rosnących farb. Każdy młody artysta z zachwytem mógł podziwiać niezwykle efekty swojej pracy. W ramach zajęć „Zabawy z teatrem” pokazano, jak własnoręcznie krok po kroku zrobić kukiełki teatralne m.in. z drewnianych łyżek. Gotowe kukiełki świetnie sprawdziły się w roli aktorów przedstawienia „Czerwony Kapturek”.

W drugim tygodniu ferii GOK wraz z Bajką Pana Kleksa zapewnił wszystkim uczestnikom e-ferii fantastyczną przygodę z bajkowymi bohaterami: Profesorem Kleksem, Doktorem Paj-Chi-Wo, Wielkim Elektronikiem oraz Adasiem i Agnieszką. Codziennie od poniedziałku do piątku na dzieci czekało mnóstwo kreatywnych warsztatów naukowych. W pierwszym dniu zatytułowanym „Witajcie w Naszej Bajce” poznały Pana Kleksa, w drugim: „Podróże Pana Kleksa” były świadkami fascynujących eksperymentów Doktora Paj-Chi-Wo. W trzecim dniu przygody przeniosły się do Krainy Szpaka Mateusza i obserwowały gwiazdozbiory oraz poznały Alfabet Morse’a. W czwartek spacerowały przez kosmos i wraz z Wielkim Elektronikiem badały drożdże. Na zakończenie intensywnego tygodnia Bajarze w Bajdocji ocenili sprawność uczniów Akademii Pana Kleksa, a Wielki Elektronik zaprezentował pokaz fizyki w nauce i domu.

– Wszystkim uczestnikom warsztatów: zarówno tym spędzającym czas z nami w przedszkolach, jak i w domach, dziękujemy za wspólnie spędzony czas i czekamy z niecierpliwością i utęsknieniem na moment, kiedy będziemy mogli znowu spotkać się w placówkach GOK-u – Judyta Gabryś, instruktor GOK – DK Łańce.

fot. GOK Kornowac
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj