Czy Miasto Racibórz pomoże w transporcie na szczepienia? Prezydent wyjaśnia

Telefon
Zdjęcie poglądowe

O kwestię dowozu na szczepienia przeciwko COVID-19 zapytał w formie interpelacji radny Marcin Fica. Informacje o zasadach organizacji tego transportu można uzyskać w Urzędzie Miasta Racibórz pod numerem 32 755 0 686.

Radny zwrócił się do prezydenta z pytaniem, jakie są ustalenia ze strony naszego miasta w związku z propozycją Rządu w sprawie organizacji przez samorządy dowozu osób o ograniczonej mobilności do punktów szczepień przeciw COVID-19. Chciał również wiedzieć, kiedy zostanie opublikowana lista kursów i zasady rekrutacji.

- reklama -

– W sprawie dowozu osób do punktów szczepień informuję, iż decyzją z dnia 12 stycznia 2021 nr ZKI.6330.2.1.2021 Wojewoda Śląski polecił Prezydentom, Burmistrzom i Wójtom realizację zadania pn.: „Transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, w tym osób niepełnosprawnych” – napisał w odpowiedzi prezydent. Włodarz wyliczył, dla jakich osób taki transport powinien być przeznaczony:

– posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

– mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień ) w przypadku miast poniżej 100 tyś. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich.

Prezydent poinformował, że od 15 stycznia br. w Urzędzie Miasta Racibórz pod numerem telefonu 32 755 0 686 można uzyskać informacje o zasadach organizacji tego transportu. – Do Urzędu nie dotarły jeszcze wytyczne, jak należy organizować ten transport.
Z przedstawionych propozycji wynika, że w pierwszej kolejności transport będą organizowały punkty Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a jeśli nie będą miały takiej możliwości będą im pomagać gminy. Sytuacja jest dynamiczna i gmina będzie podejmować działania adekwatne do sytuacji. Osobą odpowiedzialną za realizację zadania z ramienia Gminy Racibórz jest Stanisław Mrugała – Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego. Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę, iż regularne linie komunikacji miejskiej zapewniają dojazd do wszystkich przychodni w mieście – zakończył prezydent.

Czytaj także: Wodzisław Śląski: Miasto pomoże w transporcie do punktów szczepień

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj