Podwale w strefie płatnego parkowania? Radny proponuje, prezydent odrzuca

Podwale
Fot. Google, Street View

Radny Marcin Fica zaproponował ustawienie parkometrów na parkingu obok urzędu przy Straży Miejskiej oraz na parkingu przy kamienicy Podwale 15.

Radny klubu Razem dla Raciborza skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta. – W związku z odpowiedzią na petycję mieszkańców Podwale proponuję włączenie ulicy Podwale do strefy i postawienie parkometrów na parkingu obok urzędu przy straży miejskiej i na parkingu przy kamienicy Podwale 15 lub uznania, że ten blok chociaż adresowo jest przypisany do ulicy Podwale to w związku z głównym dojściem od strony ul. Odrzańskiej jest przypisany do obecnej strefy – napisał radny.

- reklama -

Prezydent odpowiedział radnemu, że w obecnej sytuacji nie ma takiej możliwości. – W sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania o ulicę Podwale informuję, iż parking przy budynku oznaczonym adresowo numerem 15 znajduje się poza pasem drogowym. Zgodnie z przepisami do strefy mogą być włączone jedynie tereny znajdujące się w pasie drogowym. Parking pod urzędem miasta od strony straży miejskiej podlegać będzie przebudowie w związku z budową windy przy budynku urzędu. W związku z powyższym obecnie nie ma możliwości wprowadzenia ulicy Podwale do strefy płatnego parkowania – wyjaśnił włodarz.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here