Młodzież z partnerskiego miasta Roth w Raciborzu

W ramach wymiany młodzież odwiedziła kręgielnię, spędziła czas z członkami rodzin, u których gości oraz zwiedziła najatrakcyjniejsze miejsca w Raciborzu.

Dwanaścioro dzieci i dwóch opiekunów z partnerskiego miasta Raciborza Roth odwiedziło Urząd Miasta w Raciborzu w ramach wymiany polsko-niemieckiej. W lutym wizytę w Niemczech złożyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18. Jest to kontynuacja wymiany partnerskiej po okresie pandemii.

- reklama -

Uczniowie z Niemiec goszczą w Raciborzu od 19 kwietnia. W ramach wymiany odwiedzili kręgielnię, spędzili czas z członkami rodzin, u których goszczą oraz zwiedzili najatrakcyjniejsze punkty w Raciborzu takie jak miejska starówka i Zamek Piastowski. 22 kwietnia młodzież z wymiany odwiedziła również Urząd Miasta. Na miejscu na sali kolumnowej powitał wszystkich Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy. Po zakończonym zwiedzaniu gościom zostały wręczone upominki i słodkości.

Tematem aktualnej wymiany polsko-niemieckiej jest taniec i muzyka regionalna. W tym celu młodzież z Roth uczestniczy w specjalnych warsztatach artystycznych. W planach są również dwie wycieczki – do Wisły i Krakowa. Wszystkie te atrakcje mają przybliżyć uczestnikom wymiany polską kulturę, a w szczególności wspomniane zagadnienie. Wizyta potrwa do 26 kwietnia. Projekt współfinansowany jest przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży, Urząd Miasta Racibórz oraz Powiat Raciborski.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj