Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie ma własną strzelnicę

Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckiv

W Raciborzu od pewnego czasu działa grupa miłośników strzelectwa pod nazwą Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie. Z końcem ubiegłego roku udało się  zrealizować najważniejszy cel, jakim była własna, w pełni kryta strzelnica.

Jak informują inicjatorzy, początki stowarzyszenia można datować na 2017 rok, kiedy to dwóch pasjonatów broni palnej postanowiło stworzyć własne stowarzyszenie, które miało wprowadzić powiew świeżego powietrza w lokalne środowisko strzeleckie. Stowarzyszenie otwarte na wszelkie formy szeroko pojętego strzelectwa. Stowarzyszenie, w którym każdy otrzyma pomoc oraz zostanie nakierowany na odpowiednie tory.

- reklama -

– Do grupy zaczęły dołączać kolejne osoby, wraz z nowymi członkami powstawały coraz to odważniejsze pomysły. W końcu stwierdziliśmy, że należy dopełnić wszelkich formalności i zalegalizować nasze zgrupowanie. Miano stowarzyszenia uzyskaliśmy w 2018 r. i zaczęliśmy realizować kolejne plany związane z budową własnej strzelnicy. W gąszczu mało sprecyzowanych przepisów oraz przerośniętej biurokracji to wyzwanie nie należało do najłatwiejszych – przyznają inicjatorzy stowarzyszenia.

Strzelnica powstała pod koniec ubiegłego roku. – Z końcem 2020 r. udało nam się zrealizować najważniejszy cel: własna, w pełni kryta strzelnica z 25-metrową osią i możliwością strzelania z pistoletu, karabinu i strzelby. W tworzeniu naszego obiektu udzielały się osoby zrzeszone w RSS oraz mnóstwo osób spoza stowarzyszenia. Na szczęście nie spoczęliśmy na laurach i bierzemy się za kolejne cele do zrealizowania – informują przedstawiciele stowarzyszenia.

Obecnie stowarzyszenie liczy ponad 20 osób. – W dzisiejszych czasach strzelectwo jest coraz bardziej popularne, w związku z czym każdego dnia zgłaszają się nowe osoby chętne wstąpić w nasze szeregi. Zaczynamy budować kadrę szkoleniową, która obecnie liczy już trzech instruktorów, w tym instruktora strzelectwa sportowego i bojowego z uprawnieniami Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz instruktora strzelań policyjnych. Oprócz wyżej wymienionych instruktorów współpracujemy z instruktorami szkolącymi służby mundurowe, oddziały wojskowe, żołnierzy jednostek specjalnych oraz antyterrorystami. Nad bezpieczeństwem czuwają osoby z uprawnieniami kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz etatowi ratownicy medyczni – przekazują inicjatorzy.

– Naszą domeną jest otwartość na wszelakie formy strzelectwa. Nie zamierzamy się zamykać w jednym nurcie ale dążyć do spopularyzowania wszelakich odmian tej aktywności. Planujemy stworzyć sekcje strzelectwa sportowego statycznego i dynamicznego, bojowego, praktyczno-obronnego, pneumatycznego ,rekreacyjnego, strzelectwa czarnoprochowego, łucznictwa oraz kusznictwa. Naszym podstawowym celem statusowym jest promowanie strzelectwa, w związku z tym w naszych planach jest organizacja cyklicznych imprez składających się na wystawach broni i piknikach strzeleckich. Do realizowanych przez nas atrakcji będą się wliczały również spotkania ze sławnymi osobami (w kręgach strzeleckich ale i nie tylko) – napisali przedstawiciele stowarzyszenia.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o Stowarzyszeniu lub do niego przystąpić odsyłamy na facebookowy fanpage. Można również kontaktować się przez maila: [email protected].

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj