Komik Marcin Zbigniew Wojciech bezlitosny dla kopciuchów [WIDEO]

Kopciuchy

Jak nie płaczem, to śmiechem. Dziś stand up’em bijemy w kopciuchy w całej Polsce. Komik Marcin Zbigniew Wojciech przepytuje sąsiadów i deklaruje: wspieram akcję Karny Kopciuch!

To smog jest głównym tematem stand up’u w wykonaniu Marcina Zbigniewa Wojciecha. Jak nikt, z zadziorem, opowiada on o smogowych realiach śląskich miast, o sąsiadach i niestrawnej czekoladzie bąbelkowej.

- reklama -

– Jestem ze Śląska. I ja, nie muszę kupować apartamentu na 35 piętrze na Manhattanie, bo w Rybniku nawet na parterze, możesz poczuć się, jak w chmurach – przewrotnie zaczyna stand-uper.

A potem jest już tylko śmieszniej … i strasznej. Artysta z ironią opowiada o smogowych realiach miejsca, w którym mieszka, wytyka szkodliwe nawyki:

–  Jeżeli chcesz palić plastik, ok to rób to, ale w swoim pokoju, najlepiej w inhalatorze, a nie truj wszystkich w promieniu 150 kilometrów – ripostuje niesfornym kopciuchom.

W swoim wystąpieniu Marcin Zbigniew Wojciech jednoznacznie poparł akcję Karny Kopciuch.

O taki, dość oryginalny, pomysł ganienia kopciuchów i promowania ekologii zapytaliśmy koordynatora akcji Karny Kopciuch Wacława Wranę:

  – Każdy sposób, który zmierza do zmiany myślenia i w konsekwencji działania jest dobry. Sięgamy do poważnych opracowań naukowych, rozmawiamy z lekarzami, dyskutujemy z naukowcami, czemu zatem nie mamy się śmiać z komikami. Rzeczywiście temat jest bardzo poważny, ale ciągle niepoważnie traktowany przez wielu mieszkańców Polski, w związku z tym mamy nadzieję, że trafimy do nich językiem stand up’u: zabawnym, błyskotliwym i nie ukrywajmy, ciętym – odpowiada Wacław Wrana.

Kim jest komik, który miał odwagę wyśmiać kopciuchy?

Marcin Zbigniew Wojciech to rybnicki stand-up’er, aktor i konferansjer. Pracował w RMF FM. Występował w TVP2, Comedy Central oraz podczas festiwalu Top Trendy. Na swoich kanałach zbiera zasłużone pochwały od fanów i odnotowuje: prawie 4 miliony wyświetleń na Youtubie oraz 20 milionów wyświetleń na Facebooku.

Przypominamy, akcja społeczna Karny Kopciuch to akcja pomocy obywatelom zatruwanym przez swoich sąsiadów. Zgłoszenia kopcących budynków przyjmowane są poprzez formularz na stronie www.karnykopciuch.pl.

Organizatorem akcji Karny Kopciuch jest grupa medialna tuPolska. Akcję wspierają partnerzy – firmy i organizacje ekologiczne: Projekt Wyjście Smoga, Rybnicki Alarm Smogowy, Kancelaria Adwokacka Jarosława Recka, Słońce+, 499.pl, Yoobee, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Martis Consulting, Agencja Star Manager, Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim,  Prevac, Miasto Rybnik i Sieradzki Alarm Smogowy.

Partnerami medialnymi akcji są: Rybnik.com.pl, tuWodzisław.pl, tuŻory.pl, tuJastrzębie.pl, ŚląskiBiznes.pl, Dziennik Zachodni, Naszemiasto.pl, tuWroclaw.com, Wolny Rynek, Raciborz.com.pl, Plusydlabiznesu.pl, Gazeta Informator.

Chcesz dołączyć do akcji? Napisz na adres [email protected]

/materiały prasowe oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj