Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Biblioteka przypomina podstawowe zasady

Biblioteka

W ubiegłym roku prawie 400 uczniów uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. W tym roku raciborska biblioteka zaprasza do samodzielnego skorzystania z materiałów edukacyjnych na stronie inicjatora akcji.

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. W ubiegłym roku prawie 400 uczniów uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu.

- reklama -

Raciborska biblioteka co roku aktywnie włączała się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, organizując ciekawe lekcje, warsztaty czy spotkania. W ubiegłym roku gościem biblioteki była Jolanta Reisch-Klose – dziennikarka prasowa i radiowa, która opowiedziała jak fake newsy wpływają na politykę i życie społeczne. Spotkania w EURECE przy Kasprowicza 12 oraz filiach na Płoni i przy ul. Żorskiej miały charakter warsztatowy. Zajęcia edukacyjne przygotowała także Filia Publiczno-Szkolna nr 10 w Markowicach. Spotkanie odbyło się na bazie scenariusza „Owce w sieci” ukazującego zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

W tym roku raciborska biblioteka zaprasza do samodzielnego skorzystania z materiałów edukacyjnych na stronie inicjatora akcji: https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne.html oraz do odwiedzin fanpage ’u biblioteki: www.facebook.com/eurekaraciborz

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here