Raciborscy więziennicy pamiętają o chorych

Zakład Karny

Z okazji Światowego Dnia Chorych funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Raciborzu przekazali drewniane upominki pacjentom Hospicjum im. Św. Józefa w Raciborzu. Drewniane serca powstały w ramach terapii zajęciowej prowadzonej w jednostce i zostały wykonane przez skazanych – pacjentów oddziału terapeutycznego.

Corocznie w dniu 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W myśl słów inicjatora Jana Pawła II cyt.: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z  innymi’’ funkcjonariusze Służby Więziennej z raciborskiego zakładu karnego zorganizowali akcję wspierającą podopiecznych terminalnych Hospicjum im. Św. Józefa w Raciborzu.

- reklama -

Chcąc uwrażliwić osadzonych na los osób chorych i cierpiących kadra penitencjarna zachęciła osadzonych odbywający karę w oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo do wykonania  w ramach terapii zajęciowej  drobnych upominków dla podopiecznych Hospicjum.

„Aktywizowanie osadzonych do udziału w tego typu inicjatywach  ma na celu pobudzenie świadomości osadzonych i uwrażliwienie ich na ludzkie cierpienie i dramaty, jakie mogą dotknąć każdego, bez względu na czas, miejsce, status społeczny” – mówi Justyna Poznakowska, wychowawczyni w Zakładzie Karnym w Raciborzu, inicjatorka akcji. To nie pierwsza tego typu inicjatywa prowadzona z myślą o podopiecznych raciborskiego hospicjum. Skazani wykonywali już stroiki świąteczne i inne drobne rękodzieła, które funkcjonariusze Służby Więziennej przekazali pacjentom placówki.

/ZK w Raciborzu, mł. wych. Justyna Poznakowska, oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here