Jaki jest Twój pomysł na Racibórz? Ruszyły konsultacje z mieszkańcami

Zima na rynku

Otwartym spotkaniem online rozpoczęły się prace nad strategią Raciborza. Udostępniona została także ankieta elektroniczna, w której wszyscy zainteresowani mogą podzielić się opinią dotyczącą rozwoju Raciborza oraz pomysłami na przyszłość miasta.

Zaproszenie do udziału w pierwszej formie konsultacji przyjęło kilkadziesiąt osób. Aktywni mieszkańcy zwracali uwagę na wyzwania, jakie stoją przed miastem. Mowa była m. in. o potencjale związanym z położeniem transgranicznym, walorach przyrodniczych Raciborza i potrzebie ich maksymalnego wyeksponowania, roli raciborskiej uczelni, rynku pracy i edukacji, jakości życia, jak i zjawiskach z którymi zmaga się większość miast jak smog, depopulacja i starzenie się społeczeństwa.

- reklama -

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w spotkaniu inaugurującym prace nad stworzeniem Strategii Rozwoju Raciborza 2030+. Już dzisiaj przekazaliście nam Państwo uwagi i co dla mnie osobiście bardzo ważne: odkryliście wartości, które są dla Was (ale i dla nas) ważne. Na tym można budować wspólne cele! – podkreśla wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk, który przewodniczy pracom nad strategią.

Spotkanie z mieszkańcami poprowadził dr Marcin Baron – moderator prac nad strategią. Udział wzięli także Luk Palmen (odpowiedzialny za stworzenie planu dziedzinowego do nowej strategii pn. Program Wspierania Przedsiębiorczości), Piotr Gibas – ekspert od diagnozy miast i zagospodarowania przestrzennego oraz prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

– Dzisiejsze spotkanie to nie czas na pogłębioną analizę, a jedynie na zasygnalizowanie pewnych kwestii. Już teraz zapraszam Państwa do udziału w planowanych spotkaniach i warsztatach branżowych, podczas których będziemy mogli szczegółowo omówić Państwa pomysły. Jeśli jakiś temat będzie wymagał dodatkowej analizy i sięgnięcia po wiedzę ekspercką zadbamy o to – zapewniał na wczorajszym spotkaniu prezydent Dariusz Polowy.

Wypełnij elektroniczną ankietę 

Udostępniona została ankieta elektroniczna, w której wszyscy zainteresowani mogą podzielić się opinią dotyczącą rozwoju Raciborza oraz pomysłami na przyszłość miasta. Wyniki badania ankietowego będą jedną z podstaw definiowania zapisów strategii Raciborza do 2030 r. – Ankieta to kolejny ważny krok. Żeby postawić trafną diagnozę musimy zebrać jak najwięcej państwa głosów. Zachęcam aby nie poprzestali Państwo na wypełnieniu ankiety, ale zachęcili do tego, także swoich bliskich, rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i współpracowników. Tylko strategia która będzie odzwierciedleniem wizji mieszkańców będzie nas w stanie popchnąć do przodu – zachęca wiceprezydent Dawid Wacławczyk.

Ankietę znajdziecie tutaj: https://www.surveymonkey.com/r/raciborz

Kolejnym etapem prac będą spotkania Rady Liderów, warsztaty branżowe i spotkania w dzielnicach. W drugiej połowie roku przystąpimy do wymaganych prawem procedur administracyjnych, by po wszystkich uzgodnieniach u progu zimy przedstawić dokument Radzie Miasta.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here