Aquamarina na raciborskich bulwarach. Pomysł RTW Racibórz

rtw raciborz
Fot. RTW

Na bulwarach miałaby powstać m.in. wypożyczalnia kajaków i desek SUP, tor do skimboardingu i kawiarnia. – Plaża zasługuje na życie – podkreśla klub.

RTW Racibórz – klub sportowy prowadzący sekcję kajakową i SUP, organizator pierwszych regat Odra SUP Cup, Członek Polskiego Związku Kajakowego i Związku SUP – przedstawił prezydentowi Raciborza, Komisji Oświaty i Sportu oraz radnym propozycję ożywienia plaży miejskiej, jak również kontenerów.

- reklama -

– Aby każdy mógł w końcu poczuć się jak na plaży, gdzie można aktywnie spędzić czas na torze do skimboardingu, wypożyczając kajaki i SUP, uczestniczyć w warsztatach, spływach. Również bardzo zależy nam, aby w Raciborzu znalazła się kawiarnia art room, gdzie każdego weekendu będą odbywały się spotkania z podróżnikami, miłośnikami turystyki wodnej, „Kino z Wiosłem”, czyli wieczory z kinem letnim oraz będzie można napić się kawy o poranku czy zimnego napoju raciborskiego – przedstawia swój projekt Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie. – Plaża zasługuje na życie – podkreśla klub.

Ważnym elementem projektu byłaby współpraca na szczeblu subregionu z Krainą Górnej Odry. – Istotne, aby Racibórz pojawił się na mapach kajakowych i turystycznych Polski jako pierwsze miasto nadodrzańskie, gdzie można zacząć przygodę w kajaku lub zrobić pierwszy postój po wojażach z Chałupek. Przy art roomie znajdowałoby się centrum turystyczne Krainy Górnej Odry – tłumaczą pomysłodawcy.

Drugim ważnym elementem jest zagospodarowanie części kontenerów pod sekcje kajakową i SUP. Pozwoliłoby to klubowi na dalszy rozwój oraz bezpieczne użytkowanie oraz przechowywanie sprzętu.

Po czterech latach pracy rok 2020 był dla klubu bardzo udanym rokiem. – Nasi zawodnicy zdobyli siedem medali mistrzostw Polski oraz czterokrotnie zdobywali Puchar Polski Młodzików, jak również otworzyły się drzwi do startu naszego seniora Adama Szeda do startu na Mistrzostwach Świata na Węgrzech w czerwcu tego roku – relacjonuje RTW.

– Ważne, aby Racibórz miał piękne oraz – co najważniejsze – funkcjonalne bulwary. Inwestujemy w bulwary, a Odra dalej nie jest dostępna dla kajakarzy i jakiejkolwiek turystyki wodnej. Od kilkunastu lat zwracamy uwagę włodarzom, jak również proponujemy rozwiązania, które pozwolą bezpiecznie i funkcjonalne korzystać z naszej pięknej Odry – tłumaczy Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj