Pocisk do katiuszy znaleziony w Tworkowie. Akcja saperów

Znalezisko

Policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego wstępnie potwierdził, że jest to pocisk z radzieckiej wyrzutni rakietowej katiusza z czasów II wojny światowej. 

Wczoraj (17 lutego) przed godziną 15:00 dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony, że na placu podczas prac ziemnych w Tworkowie, w rejonie ulicy Drzymały, znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Znaleźli go pracownicy pracujący przy wykopie.

- reklama -

Na miejsce skierowany został policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który wstępnie potwierdził, że jest to pocisk prawdopodobnie z radzieckiej wyrzutni rakietowej katiusza z czasów II wojny światowej o długości około 150 centymetrów. Krzyżanowiccy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Ze względu, iż niewybuch znajdował się w dużej odległości od zabudowań, nie było potrzeby przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców z pobliskich domostw. Niewybuch zabrali dziś około godziny 11.00 wojskowi saperzy.

– Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić! Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk Policji – przypomina KPP Racibórz.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj