Zapisz się do biblioteki, oceniaj i recenzuj. Rusza nowy katalog online

Biblioteka
Biblioteka w Raciborzu

Raciborska biblioteka wprowadza nowy, doskonalszy katalog biblioteczny! Po dwudniowym zamknięciu oddziałów i filii biblioteki oraz wdrożeniu systemu, od piątku 19 lutego czytelnicy mogą ponownie odwiedzać bibliotekę i odkrywać korzyści nowego katalogu!

Nowy katalog to nowe możliwości! Czytelnicy mogą wyszukiwać książki, filmy, gry według lokalizacji, dostępności, typu dokumentu, roku wydania, serii czy języka. Ponadto dzięki nowemu katalogowi można samodzielnie zapisać się do biblioteki, oceniać i recenzować przeczytane książki, obejrzane filmy itp. czy utworzyć własną „PÓŁKĘ” na ulubione zbiory do przeczytania, obejrzenia, wysłuchania „na później”. Użytkownicy mogą także samodzielnie przedłużyć termin zwrotu oraz zamawiać i rezerwować zbiory.

- reklama -

Nowy katalog jest dostępny dla wszystkich! Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z katalogu przy pomocy klawisza TAB na klawiaturze (oraz strzałek i spacji w przypadku menu). Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. W górnym prawym roku znajdują się przyciski do powiększania / zmniejszania czcionki oraz opcja „Wybierz kontrast.” Ponadto, co ucieszy na pewno osoby korzystające z telefonów i tabletów, nowy katalog działa także na urządzeniach mobilnych!

Nowością jest także logowanie do konta bibliotecznego za pomocą zarejestrowanego w bibliotece adresu e-mail. Począwszy od 19 lutego, Czytelnicy mogą samodzielnie migrować swoje konto lub zapisać się do biblioteki za pośrednictwem Internetu. Wszelkie wskazówki, instrukcje i wytyczne dotyczące logowania i korzystania z katalogu są dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

ADRES NOWEGO KATALOGU BIBLIOTECZNEGO: katalog.biblrac.pl

– Liczymy, że katalog przypadnie do gustu naszym czytelnikom i przyciągnie do biblioteki nowych użytkowników. Nasi pracownicy służą pomocą, szczególnie w kwestii logowania. W przypadku jakichkolwiek problemów prosimy kontaktować się pod nr tel. 515 276 612 – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here