Powiat Raciborski pozyskał dofinansowanie do przewozów autobusowych

PKS Racibórz
Fot. SP w Raciborzu

Od marca komunikacja powiatowo-gminna będzie otrzymywać wsparcie w postaci dopłaty 3 zł do wozokilometra. Łączna maksymalna wysokość dofinansowania przekroczy 5,5 mln zł.

Ograniczenia pandemiczne, w tym zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach przyczyniły się do znacznego spadku przychodów z transportu powiatowo-gminnego, który finansowany jest zarówno przez Powiat Raciborski jak i wszystkie gminy powiatu – informuje starostwo. W celu poprawy tej sytuacji Zarząd Powiatu pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych i już od marca br. komunikacja powiatowo-gminna będzie otrzymywać wsparcie w postaci dopłaty 3 zł do wozokilometra. Łączna maksymalna wysokość dofinansowania przekroczy 5,5 mln zł.

- reklama -

Dzięki wsparciu uruchomione zostaną kursy, które w listopadzie ubiegłego roku zawieszono. Dodatkowo zdecydowana większość kursów zostanie wydłużona i będzie docierała bezpośrednio do Szpitala Rejonowego przy ul. Gamowskiej w Raciborzu. Przywrócenie zawieszonych wcześniej kursów oraz wydłużenie praktycznie wszystkich linii komunikacyjnych znacznie poprawi siatkę połączeń z korzyścią dla mieszkańców.

W związku z przywracaniem kursów wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy autobusów. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej raciborskiego PKS-u oraz na tabliczkach przystankowych.

Warto podkreślić, że również przy współudziale wszystkich gmin powiatu raciborskiego w dalszym ciągu realizowany jest program „Razem dla seniora” wprowadzający darmowe przejazdy dla osób, które ukończy 70 rok życia. Nowością w transporcie powiatowo-gminnym jest możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych. Kupując bilet w autobusie można już płacić kartą.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here