Radna pyta o konkurs ekologiczny. Czy został wstrzymany?

ekologia plastik butelki
Zdjęcie poglądowe. Fot. pexels.com

– Obowiązki związane z konkursem zostały przejęte przez wydział komunalny, jednak ściśle dotyczą wydziału edukacji. Proszę więc o ścisłą współpracę między obiema jednostkami w tym zakresie – apeluje radna Magdalena Kusy. 

Chodzi o realizację w szkołach i przedszkolach z powiatu raciborskiego konkursu z zakresu ekologii – zbiórek plastikowych butelek i innych frakcji. Obowiązki związane z realizacją konkursu przejął ostatnio wydział komunalny. Radną zaniepokoiły informacje o wstrzymaniu konkursu, jakie otrzymali dyrektorzy szkół. – Ponieważ jednak otrzymuję w tym temacie sprzeczne informacje z Urzędu Miasta proszę o odpowiedź na pytania – napisała w interpelacji radna i zapytała o to, czy od września 2020 roku konkurs ekologiczny jest realizowany w sposób nieprzerwany, jakie frakcje mogą być zbierane w ramach konkursu przez uczniów i dzieci przedszkolne oraz z jaką częstotliwością surówce wtórne są odbierane z terenu placówek oświatowych.

- reklama -

– Jeśli z jakichś względów konkurs nie jest realizowany w tym roku szkolnym, proszę o odpowiedź na powyższe pytania w odniesieniu do roku szkolnego 2021/2022. Obowiązki związane z konkursem zostały przejęte przez wydział komunalny, jednak ściśle dotyczą
wydziału edukacji. Proszę więc o ścisłą współpracę między obiema jednostkami w tym zakresie – zaapelowała radna.

Czytaj także: Podsumowanie konkursów ekologicznych w Raciborzu

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj