Wodzisław Śląski: Jechali za szybko, stracili prawo jazdy

Policja
Fot. KPP Wodzisław Śląski

22-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego poruszała się pojazdem z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym. To nie jedyna osoba zatrzymana przez wodzisławskich policjantów.

W ubiegłym tygodniu policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów na terenie powiatu wodzisławskiego. W trakcie pomiarów prędkości w obszarze zabudowanym stróże prawa ujawnili dwa przypadki, które zakończyły się zatrzymaniem uprawnień za zbyt szybką jazdę. Oba wydarzenia miały miejsce na ulicy Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim. W jednym z nich 22-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego poruszała się pojazdem z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Spotkania z policjantami dla obu kierujących zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

- reklama -

– Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd, to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy – przypominają policjanci.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here