Justyna Święty-Ersetic wicemistrzynią Europy

Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic. Fot. TVP Sport

Raciborzanka zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. Wygrała Femke Bol.

W Toruniu trwają lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy. Justyna Święty-Ersetic w piątkowym półfinale biegu na 400 m poprawiła swój rekord życiowy, a tym samym rekord Polski, z 51.37 na 51.34 s. W sobotni wieczór odbył się finał. Po 100 i 200 m raciborzanka zajmowała piąte miejsce. 100 m przed metę była już trzecia, a ostatecznie finiszowała jako druga, osiągając czas 51.41 s. Wygrała zdecydowana faworytka – Femke Bol, ustanawiając nowy rekord Holandii – 50.63 s.

- reklama -

– Wszystkie dziewczyny zaczęły bardzo mocno, liczyłam się z tym, że będą przepychanki i będę musiała nadrabiać. Nie chciałam zostawiać wszystkiego losowi, chciałam walczyć tyle, ile mogę i myślę, że pokazałam to, że jestem w formie – mimo że biegłam po drugim torze praktycznie cały dystans, to udało mi się pobiec tak fantastyczny wynik – stwierdziła po biegu Justyna Święty-Ersetic w rozmowie z TVP. – Moi rodzice, moja cała rodzina, mąż, wszyscy za mnie trzymali bardzo mocno kciuki i bardzo żałowali, że nie mogą być ze mną, ale czułam ich obecność tutaj na bieżni i to też mi pomogło – powiedziała.

To trzeci medal reprezentacji Polski na tej imprezie. Wcześniej także srebrne krążki wywalczyli Michał Haratyk w pchnięciu kulą i Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m.

Dziś miały także miejsce eliminacje biegu na 60 m przez płotki. Do półfinału awansował Artur Noga – w swoim biegu na metę przybiegł czwarty z czasem 7,84 s. Raciborzaninowi będzie można kibicować jutro o godz. 13:05.

Fot. TVP Sport

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here