Rośliny w życiu człowieka. Warsztaty dla dzieci w Brzeziu [ZDJĘCIA]

Rośliny w życiu człowieka. Warsztaty dla dzieci w Brzeziu

Uczniowie SP3 mieli okazję wysłuchać wykładu na temat zależności człowieka od otaczającej go przyrody oraz poznać właściwości i zastosowanie roślin. Na koniec każdy uczestnik zrobił swoją recyklingową doniczkę, w której zasiał nasiona.

Na zaproszenie Filii nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu i dzięki pozyskanym środkom z Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz w ramach projektu „Biblioteka w Brzeziu – kulturalne centrum dzielnicy” uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Rośliny w życiu człowieka”.

- reklama -

Było to już kolejne wydarzenie, które mogło się odbyć dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. Tym razem dzieci miały okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat zależności człowieka od otaczającej go przyrody, poznać właściwości roślin i ich zastosowanie w ziołolecznictwie. Na koniec każdy uczestnik zrobił swoją recyklingową doniczkę, w której zasiał nasiona. Zademonstrowano także ciekawy eksperyment. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Piotra Mojżyszka z firmy „Opowiadamy o świecie”.

To nie koniec ekologicznych działań w dzielnicy Brzezie – w kwietniu biblioteka zaprosi do udziału w podobnych warsztatach najstarszą grupę z Przedszkola nr 16.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here