Ruszyły szczepienia wodzisławskich policjantów

Szczepienie

W piątek w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej rozpoczęły się szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych przeciw Covid-19. Uczestniczyli w nich również pierwsi mundurowi z wodzisławskiego garnizonu, którzy wyrazili dobrowolną chęć zaszczepienia się.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób, są to służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi między innymi Policja. W piątek w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej rozpoczęły się szczepienia stróżów prawa wodzisławskiego garnizonu Policji. Policjanci ze Sztabu Policji KWP w Katowicach, którzy koordynują całość działań w naszym województwie szacują, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.

- reklama -

– Proces jest bardzo prosty, a same szczepienia przebiegały bardzo sprawnie. Aby był zachowany ścisły reżim sanitarny, wyznaczeni stróże prawa stawiali się w szpitalu o wyznaczonej godzinie, a następnie po krótkiej konsultacji medycznej kolejno byli poddawani pierwszej dawce szczepionki. Po szczepieniach wszyscy policjanci czuli się dobrze i nie zgłaszali żadnych dolegliwości. W następnych dniach zaszczepieni zostaną kolejni mundurowi, łącznie z szefem wodzisławskiego garnizonu podinspektorem Wiesławem Dryją oraz jego zastępcą. Druga dawka szczepionki już za 12 tygodni – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji i Wodzisławiu Śląskim.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here