Pogoda na Wielkanoc. Będzie chłodno i deszczowo

Deszcz
Fot. Freepik.com

Napływające za frontem chłodnym powietrze będzie zdecydowanie chłodniejsze i przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami, zwłaszcza w górach, nawet śniegu.

Synoptycy nie mają dobrych wieści. Słoneczna i ciepła pogoda, którą obserwowaliśmy w ostatnich dniach odchodzi w zapomnienie. Tegoroczne Święta Wielkanocne będą chłodne, nie obejdzie się też bez deszczu.

- reklama -

W sobotę w całym kraju dominować będzie dynamicznie zmieniająca się pogoda z dużym zachmurzeniem, opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach i wyżej położonych obszarach podgórskich również śniegu lub krupy śnieżnej, przeplatanymi okresowymi rozpogodzeniami – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Będzie dość chłodno, od 5°C na krańcach północnych do 9°C na południowym wschodzie; w obszarach podgórskich będzie jeszcze chłodniej, od 2°C do 5°C. Odczucie chłodu wzmagać będzie umiarkowany, nad morzem nawet dość silny wiatr, który w całym kraju będzie porywisty – przekazuje IMGW.

Wielkanocny poranek będzie iście zimowy dla mieszkańców obszarów podgórskich, w ciągu nocy wystąpią tam opady śniegu w połączeniu z ujemną temperaturą. W całym kraju rano będzie chłodno. W ciągu dnia na zachodzie i północy Polski na niebie pojawi się słońce. W południowo-wschodniej połowie kraju przeważać będzie duże zachmurzenie, miejscami pojawią się opady deszczu, a w górach i obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem. IMGW zapowiada, że będzie nieco cieplej, od 7°C na północnym wschodzie do 11°C na zachodzie, w obszarach podgórskich od 3°C do 6°C. Wiatr osłabnie, będzie słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich.

W Poniedziałek Wielkanocny możemy spodziewać się pogodnego nieba, jedynie na wschodzie kraju synoptycy prognozują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami – tam miejscami mogą pojawiać się przelotne opady deszczu.  IMGW zapowiada, że temperatura maksymalna wzrośnie do bardziej wiosennych wartości i wyniesie od 7°C na krańcach południowo-wschodnich do 14°C na zachodzie. Ponownie nieco wzmoże się wiatr, który będzie umiarkowany, a na Pomorzu nawet dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

/IMGW oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here