#KulturazDostawądoDomu. RCK przeniosło swoje działania do sieci [WIDEO]

rck
"Moskwa - Pietuszki" Wieniedikta Jerofiejewa - fragment przeczytała Anna Jegerska-Michalska

Kącik „zrób to sam”, wywiady z raciborskimi artystami, zabawy na Facebooku, konkursy, a także plany koncertowe – trwa akcja #KulturazDostawądoDomu.

Minął tydzień, odkąd Raciborskie Centrum Kultury przeniosło swoje działania kulturalne do sieci. Akcja #KulturazDostawądoDomu rozpoczęła się cyklem #Piosenkanadziś, a w nim Perry Como – uważany za jednego z najbardziej popularnych amerykańskich piosenkarzy solowych wszech czasów z piosenką „Patricia”. Natomiast w kąciku #Zróbtosam instruktorki Agnieszka Patalong i Patrycja Kretek pokazały, jak w łatwy sposób wykonać ozdoby wielkanocne: piankowy, brokatowy zajączek, wielkanocna ramka oraz zajączkowa zawieszka ścienna.

- reklama -

I tym razem RCK zamierzam przedstawiać ciekawe osobowości związane z Raciborzem. Na tapecie w serii #RaciborzanieZnaniiMniejZnani – Arkadiusz Popławski, wirtuoz gry na organach. W wywiadzie mówił m.in. o tym, jak rodziła się jego pasja do muzyki i gry na organach, jak przebiegała edukacja muzyczna, kim są jego mistrzowie, jak znalazł się na północy Polski i o ogromnej roli organisty podczas liturgii.

– Jeśli zaś idzie o rozrywkowo-kulturalne zabawy z RCK, to zainicjowaliśmy je z naprawdę wysokiego „C” – dziełem Gustava Klimta – „Drzewo życia”. Jaka to zabawa? Odwiedźcie naszego Facebooka, komentujcie i bawcie się kulturą razem z nami – zachęca RCK. – Słowa… napisane, wypowiedziane, krążą, opadają, zostają! W pierwszym tygodniu działań w sieci, w naszym znanym już wszystkim cyklu #SłowoOnLine, wybrzmiała literatura rosyjska – fragment poematu „Moskwa – Pietuszki” przytoczona przez instruktorkę RCK Annę Jegerską-Michalską. Trudna historia. Posłuchajcie i nie idźcie w tę stronę… – relacjonuje. Raciborskie Centrum Kultury nie zapomniało też o Międzynarodowym Dniu Teatru, który przypadał na 27 marca.

Mimo zamknięcia RCK działa i planuje. Jednym z wydarzeń, które było przewidziane na pierwszą połowę kwietnia był koncert w ramach RoCK UP!, podczas którego chciało zaprezentować zespoły z Raciborza i okolic – rockowe, hard progowe i death metalowe: The trAst, Gallileous i Indignity. Nowy termin póki co nie jest znany, ale jak zapewniają organizatorzy, plan jest i na pewno będzie zrealizowany.

https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/posts/4025679997489618

RCK głosiło konkurs recytatorski skierowany do dzieci w wieku do 4 lat nieuczęszczających jeszcze do przedszkola. Czytaj więcej: Konkurs recytatorski dla dzieci. RCK zaprasza do udziału

– Jak widzicie, mimo trudnej dla wszystkich sytuacji Raciborskie Centrum Kultury nie zwalnia tempa, chcąc być zawsze blisko was! Dlatego koniecznie śledźcie nas na: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury – tam codziennie lądują nowości z szeroko pojętej kultury! Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia wkrótce! – zachęca RCK.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj