Kolejne niebezpieczne znaleziska w Krowiarkach i Ponięcicach

Niewybuch

Na miejsce znalezisk skierowani zostali policjanci przeszkoleni z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy wstępnie potwierdzili, że są to pozostałości II Wojny Światowej.

5 i 6 kwietnia dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony o kolejnych dwóch przypadkach znalezienia niewybuchów z okresu II Wojny Światowej. O wcześniejszych informowaliśmy tutaj: Niebezpieczne znaleziska w Ponięcicach i Nędzy

- reklama -

Pierwsze zgłoszenie odebrano 5 kwietnia. Z przekazanej informacji wynikało, że w Krowiarkach, podczas prac ziemnych na polu, rolnik ujawnił pocisk moździerzowy. Drugie zgłoszenie dotarło 6 kwietnia i dotyczyło Ponięcic, znalezisko odkryto w rejonie ulicy Łąkowej. W tym przypadku zgłaszający podczas spaceru w rejonie pól ujawnił pocisk artyleryjski. W obu przypadkach na miejsce skierowani zostali policjanci przeszkoleni z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy wstępnie potwierdzili, że są to pamiątki II Wojny Światowej. Raciborscy policjanci zabezpieczyli miejsca znalezienia niebezpiecznych znalezisk. Ze względu, iż niewybuchy znajdowały się na polu w dalekiej odległości od zabudowań nie było podstawy do ewakuacji domostw. Oba niewybuchy zabrali wczoraj wojskowi saperzy.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here