Niebezpieczne znaleziska w Ponięcicach i Nędzy

Wczoraj dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony o dwóch przypadkach znalezienia niewybuchów z okresu II Wojny Światowej. W Ponięcicach ujawniono pocisk moździerzowy, a w Nędzy znaleziono siedem sztuk niewybuchów.

Pierwsze zgłoszenie odebrano wczoraj tuż po siódmej rano. Z przekazanej informacji wynikało, że w miejscowości Ponięcice rolnik podczas prac polowych ujawnił pocisk moździerzowy. Drugie zgłoszenie dotarło około godziny 12-tej, dotyczyło miejscowości Nędza w rejonie ulicy Leśnej. W tym przypadku pracownicy podczas prac w lesie ujawnili 7 sztuk niewybuchów.

- reklama -

– W obu przypadkach na miejsce skierowani zostali policjanci przeszkoleni z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy wstępnie potwierdzili, że są to pamiątki z okresu II wojny światowej. Raciborscy i kuźniańscy policjanci zabezpieczyli miejsca znalezienia niebezpiecznych niewybuchów. Ze względu, iż niewybuchy znajdowały się na polu i w lesie w dalekiej odległości od zabudowań nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców. Pierwszy niewybuch z Ponięcic zabrali wczoraj wojskowi saperzy, natomiast niewybuchy z Nędzy zostaną zabrane dzisiaj – informuje raciborska policja.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here