Kultura z dostawą do domu. Podsumowanie minionego tygodnia

Skaza on

Tydzień z #KulturąZDostawąDoDomu był nieco krótszy niż poprzedni, ale nie mniej intensywny. Raciborskie Centrum Kultury podsumowuje tydzień swojej akcji.

Na mediach społecznościowych Raciborskiego Centrum Kultury pojawiało się sporo materiałów z różnych dziedzin kulturalnych. – Jeśli ktoś jeszcze nie wie, co robimy w zamknięciu, zapraszamy do nadrobienia zaległości: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury, a tymczasem śpieszymy z krótkim streszczeniem minionego tygodnia – zachęca RCK.

- reklama -

Kwiecień – plecień…”, ale my też potrafimy przeplatać! Kiedy za oknem szalała zima, my postanowiliśmy podarować Wam trochę wiosny! W jaki sposób? Ruszyliśmy z nowym cyklem #NiezłeZiółko. Zioła rosną nam pod nosem; na miedzach, polach, łąkach i ogrodach. Wykorzystajmy ich magiczną moc, pochylmy się z szacunkiem nad naturą, która nas żywi, leczy, chroni i zachwyca. W kolejnych odcinkach cyklu opowiemy o działaniu wybranych ziół – ale nie będzie to typowy poradnik, lecz zaproszenie do zainteresowania się ziołami i zaprzyjaźnienie się z nimi.

Co słychać u naszych grup z Amatorskiego Ruchu Artystycznego (ARA)? To wyjaśni nam seria #ARAtoNieTylkoPapuga. Na pierwszy ogień SKAZowicze! Co robią kiedy nie ma ich na salach treningowych w RCK-u?! Nawet na kilku metrach kwadratowych swojego pokoju czy przedpokoju trenują i wykonują taneczne ewolucje, by nie stracić formy do zawodów i wrześniowej GALI 10-lecia powstania Zespołu SKAZA. Dbają o to instruktorki Manuela Krzykała i Magdalena Mosek, a my prezentujemy ich poczynania: https://youtu.be/r-7cE_bZ8kQ

Całkiem niedawno powstał też film promujący Breaking, w którym główną rolę odgrywa trenujący w RCK Szymon Musiał. Żal było nie pochwalić kawałka tej ciężkiej pracy! – Video również wylądowało na naszym Facebooku.

Dobre Słowo potrzebne od zaraz! I bardzo proszę! – W #SłowoOnline nasza niezastąpiona Anna Jegerska-Michalska przytacza fragment „Wilka Stepowego” Hermanna Hessego. „Wilk Stepowy” to powieść egzystencjalna opowiadająca o rozterkach duchowych głównego bohatera Harrego Hallera. Posłuchacie? Przeczytacie? https://youtu.be/tPsVNpMeK2s

A na koniec przypomnienie o konkursie recytatorskim dla najmłodszych! – Wydłużyliśmy jego termin do 16 kwietnia! Zapraszamy do wzięcia udziału dzieci w wieku do 4 lat, nieuczęszczających jeszcze do przedszkola. Konkurs przyjmie formę prezentacji online fragmentu wiersza o tematyce wiosenno-przyrodniczej (od 4 do 8 wersów) dowolnego autora.

Szczegóły: www.rck.com.pl/n/site/index/2-program/imprezy/2275-konkurs-recytatorski-dla-najmlodszych.html

Koniecznie śledźcie RCK na: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury Tam codziennie lądują nowości z szeroko pojętej kultury! Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia wkrótce!

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here