Czechy luzują obostrzenia. Niedługo otwarcie większości sklepów i usług

koronawirus czechy
Praga. Fot. rmx.news

W ostatniej dobie w Czechach odnotowano 2615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – to najniższy wynik od 30 września.

Jeżeli do 26 kwietnia nie pogorszą się dane związane z pandemią, to 3 maja w Czechach będą mogły zostać otwarte zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy detaliczne, galerie i muzea dla indywidualnych zwiedzających. W tym samym czasie mają zostać otwarte sanatoria, ale tylko dla osób, które wymagają opieki po przebytej chorobie COVID-19. Kolejne fazy odchodzenia od restrykcji będą związane z liczbą nowo zakażonych na 100 tys. mieszkańców w ciągu 7 dni.

- reklama -

Rząd przyjął zasadę, że o planowanych zmianach będzie informować w poniedziałki, a w czwartki, w zależności od sytuacji epidemicznej, plany będą potwierdzane.

Osobne regulacje dotyczą szkolnictwa. 26 kwietnia do klas wrócą uczniowie szkół średnich i będą umożliwione treningi dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach po sześć osób. Tydzień później zaczną uczyć się w klasach starsze roczniki szkół średnich, a uprawiający sport będą mogli spotykać się w grupach dwudziestoosobowych.

Sytuacja pandemiczna w Czechach poprawia się od kilku tygodni. W ostatniej dobie w Czechach odnotowano 2615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – to najniższy wynik od 30 września. Zmniejsza się także liczba pacjentów „covidowych” w szpitalach – aktualnie ich aktualnie najmniej od połowy października.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj