Opozycja przeciwna budowie lodowiska? Wiceprezydent komentuje

lodowisko raciborz
Wizualizacje nowego lodowiska

Radni z opozycji wykreślili z projektu zmiany budżetu budowę lodowiska przy Zamkowej. Oczekują dialogu i szczegółowych informacji od prezydenta. Co z pozyskanym na ten cel dofinansowaniem?

Opozycyjni radni z klubów Razem dla Raciborza oraz Radnych Niezależnych M. Fity wykreślili z budżetu pozycję dotyczącą Raciborskiego Centrum Aktywnej Integracji Społecznej. Doszło do tego na wczorajszej komisji budżetu, gdzie opiniowano propozycje zmian w budżecie. Pod nazwą Raciborskiego Centrum Aktywnej Integracji Społecznej kryje się inwestycja związana z lodowiskiem przy ul. Zamkowej. Jej wartość wynosi 4,8 mln zł. 4 mln zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Więcej o lodowisku tutaj: Lodowisko w Raciborzu powstanie w przyszłym roku

- reklama -

Głosowanie

Dawid Wacławczyk: Skupmy się na mieszkańcach

Wiceprezydent Dawid Wacławczyk skomentował sprawę w mediach społecznościowych. Poniżej jego wpis z Facebooka.

„Najpierw nie przyjść na spotkanie poświęcone tematom nadchodzącej sesji (na które zapraszał prezydent), a potem być przeciw tak wyczekiwanemu przez całe rodziny lodowisku – pod pretekstem braku dialogu prezydenta z radnymi. Gdzie jest granica tej filozofii bycia przeciw wszystkiemu? Gdzie jest dobro Raciborza i jego mieszkańców?

Siłami Wydziału Rozwoju oraz prezydenta, który trzymał rękę na (rządowym) pulsie – zdobyliśmy 4 miliony złotych na lodowisko (i towarzyszące mu funkcje letniej rekreacji), które w przeciwieństwie do 3 x droższych koncepcji dzisiejszej opozycji – działa, ma wzięcie i nawet na siebie zarabia (w Ostrowie). To sprawdzony model. Inwestycja załatwia też kwestię drugiego parkingu na OSiR.

Czy mamy teraz oddać te środki? Kto na tym straci? Prezydent? Wiceprezydenci? Radni RSS Nasze Miasto? Nie… nas wszystkich stać na wyjazd na łyżwy gdzie indziej. Stracą całe rodziny, które chcą tanio skorzystać z lodowiska na miejscu i zorganizować dzieciom urodziny w lecie, straci nasz OSiR, straci młodzież, która nie ma aut i stracą dzieci szkolne, które nie wyjdą ze szkolnych murów na nasz własny obiekt…

Niech skończą się wreszcie te fochy, obrażanie się i dmuchanie swojego ego. Skupmy się na MIESZKAŃCACH!!!”

Werdykt już dzisiaj 

Dziś obędzie się kwietniowa sesja Rady Miasta. Pozostaje więc pytanie, czy głosowanie radnych potwierdzi decyzję o wykreśleniu lodowiska z budżetu, a wtedy – co stanie się z pozyskanymi funduszami.

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here