Jak sprawnie zaszczepić się w punkcie w Rydułtowach?

Szpital w Rydułtowach
Szpital w Rydułtowach

Na 11 maja zaplanowano pierwsze szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Rydułtowach. Jak sprawnie przejść cały proces?

Punkt Szczepień Powszechnych w Rydułtowach uruchomiony przez Powiat Wodzisławski funkcjonuje w budynku głównym Szpitala w Rydułtowach przy ul. Plebiscytowej 47. Dla osób zmotoryzowanych dostęp do obiektu jest możliwy przez bramę główną. Na szczepienie należy przybyć nie wcześniej niż 15 minut przed umówioną godziną po to, by nie blokować miejsc innym osobom. Ruchem na parkingu kieruje obsługa, do której poleceń należy się bezwzględnie stosować. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych pacjenci proszeni są o sprawne przybywanie na szczepienie i opuszczanie punktu. Jeżeli jest to możliwe, lepiej skorzystać z miejsc parkingowych poza terenem szpitala. Należy też nie sytuować swoich pojazdów, aby nie blokować przejazdu, w szczególności karetek pogotowia ratunkowego, które stacjonuje w pobliżu.

- reklama -

Na terenie szpitala, również na parkingu, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Zwolnione są wyłącznie osoby ustawowo wskazane. Po wejściu i bezpośrednio przed szczepieniem należy zdezynfekować ręce. W tym celu na terenie punktu ustawiono kilka stacji do dezynfekcji rąk. W punkcie są również dostępne długopisy do wypełnienia kwestionariusza wstępnego wywiadu przed szczepieniem. Będą one sukcesywnie dezynfekowane, jednak zaleca się po ich użyciu również umycie lub zdezynfekowanie rąk. Należy też bezwzględnie zachowywać dystans 1,5-2 m od innych osób podczas całego procesu szczepienia, tj. od wyjścia pojazdu aż po moment opuszczenia punktu szczepień.

Warunkiem zaszczepienia jest wypełnienie kwestionariusza wstępnego wywiadu przed szczepieniem. Druki są dostępne na każdym stoliku w punkcie szczepień. W związku z tym jednak, że wypełnienie ankiety zajmuje sporo czasu, organizatorzy szczepień zachęcają, aby jeśli to możliwe, pobrać druk ze strony internetowej (na przykład ze strony gov.pl lub tutaj), wypełnić go i wziąć ze sobą na szczepienie.

Przez wzgląd na zalecenia medyczne po szczepieniu każda osoba bezwzględnie proszona jest o odczekanie 15 min. w specjalnie do tego przygotowanych poczekalniach. Na terenie poczekalni również obowiązuje reżim sanitarny, tj. konieczność zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego. Po pobycie w poczekalni poszczepiennej należy sprawnie opuścić Punkt Szczepień specjalnie oznaczonym wyjściem i – w przypadku przybycia pojazdem – opuścić parking, by zrobić miejsce, dla kolejnych mieszkańców.

Czytaj także: Punkt szczepień w Rydułtowach gotowy

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj