Nowe place zabaw wkrótce w Wodzisławiu Śląskim

Plac zabaw
Jeden z wodzisławskich placów zabaw. fot. Wydział Dialogu, Promocji i Kultury

Najmłodsi mieszkańcy Radlina II i Wilchw już niebawem będą mogli korzystać z nowych placów zabaw. To efekt głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Za wykonanie placów zabaw w dzielnicach Radlin II i Wilchwy odpowiadać będzie firma Argon Klaudiusz Półtorak. Place budowy zostały już przekazane. Prace potrwają do końca czerwca tego roku.

- reklama -

Co zaplanowano?

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II powstanie wyjątkowe miejsce do uprawiania sportu oraz zabawy. Sportowo-rekreacyjna strefa wyposażona będzie m.in. w stół do gry w szachy i warcaby, stół do gry w tenisa stołowego. Najmłodsi będą mogli bawić się w nowej piaskownicy, skorzystać z linarium oraz huśtawki.

Nowy plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia powstaną także przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Radlinie II. Teren zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzele, piaskownicę, bujak sprężynowy, orbitrek, wahadło podwójne.

Ponadto na Wilchwach na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w ramach inwestycji zostanie zamontowana m.in. huśtawka wahadłowa potrójna, karuzela tarczowa, piaskownica z domkiem.

Warto dodać, że jedną z czterech części przetargu był przetarg na wykonanie placu zabaw przy ulicy Pałacowej w dzielnicy Kokoszyce. Przetarg ten został unieważniony. Jak informuje Artur Wystyrk z Referatu Inwestycji Miejskich i Budownictwa wykonawca jest nadal poszukiwany.

/Urząd Miasta Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here