OSP Samborowice i OSP Roszków na Śnieżniku [ZDJĘCIA]

osp samoborowice
Mocniejsi razem. OSP Samborowice na górskim szlaku

– Dlaczego to robimy? Po to, by zwracać uwagę na choroby nowotworowe i zachęcać do zapisania się do bazy dawców szpiku DKMS – tak jak my. Jeżeli nic to nie kosztuje, to dlaczego nie pomóc? – podkreślają strażacy.

9 maja strażacy z OSP Samborowice po raz kolejny wyruszyli w góry w szczytnym celu. Tym razem zdobyli Śnieżnik (1425 m n.p.m.), zwany też Śnieżnikiem Kłodzkim – najwyższy, graniczny szczyt po Polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika. Był to równocześnie ich siódmy zdobyty szczyt zaliczany do Korony Gór Polski. Jak podkreślają druhowie, wyprawa ta była szczególna, ponieważ szczyt został zaliczony go w licznej grupie z zaprzyjaźnionymi druhami z OSP Roszków. Najstarsza osoba miała 50 lat, a najmłodsza niespełna 2 lata. Warunki, jak relacjonują, były bardzo dobre, choć nie odbyło się bez śniegu i porywistego wiatru na szczycie Śnieżnika – ale i tak przez większość trasy towarzyszyło im słońce.

- reklama -

– Dlaczego to robimy? Po to, by zwracać uwagę na choroby nowotworowe i zachęcać do zapisania się do bazy dawców szpiku DKMS – tak jak my. Jeżeli nic to nie kosztuje, to dlaczego nie pomóc? Na szlaku znów budziliśmy ogromne zainteresowanie i odbyliśmy mnóstwo fajnych rozmów. Dziękujemy za wszelakie słowa podziwu i zachęty. Za nami siedem szczytów i już planujemy następne. Przed nami 21 – jeżeli jesteście chętni na wspólne zdobywanie gór w szczytnym celu, zapraszamy do kontaktu – zachęcają. – Ponieważ każdego roku 28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi, w maju zdobywamy kolejne szczyty pod hasłem #MOCNIEJSIRAZEM, po to, by zwrócić uwagę na problem nowotworów krwi oraz wyrazić swoją solidarność z chorymi na całym świecie – mówią strażacy.

fot. OSP Samborowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here