Moja Woda. Ostatni miesiąc na złożenie wniosku

Fot. unsplash.com

Program Moja Woda ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy w Polsce i ograniczyć zagrożenie powodziowe przez budowę przy domach instalacji zatrzymujących deszczówkę.

Jeszcze tylko do 10 czerwca można składać elektroniczne wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach drugiego naboru w programie Moja Woda.

- reklama -

Do dofinansowania w programie Moja Woda kwalifikuje się zakup, montaż, budowa i uruchomienie instalacji pozwalających na zbieranie, retencjonowanie i wykorzystywanie wód opadowych oraz roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Dofinansowany może być również zakup urządzeń zbierających wodę i przesyłających ją do zbiornika oraz sam zbiornik i instalacje, które rozprowadzają zgromadzoną wodę po działce.

Wnioski należy składać przed zakończeniem realizacji przedsięwzięcia. Minimalna kwalifikowana kwota inwestycji to 2 tys. zł. Minimalna, sumaryczna pojemność zbiornika lub zbiorników to 2 m³. Okres trwałości przedsięwzięcia wynosi 3 lata od daty jego zakończenia.

Po złożeniu wniosku poprzez Portal Beneficjenta wnioskodawca zobowiązany jest również do wydrukowania wniosku i dostarczenia go podpisanego wraz z załącznikami do WFOŚiGW lub za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Wnioski w wersji papierowej Fundusz będzie przyjmować do 12 lipca 2021 r.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie NFOŚiGW i WFOŚiGW.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here