Racibórz: Miłośnicy książek rozpoczęli sezon rowerowy [ZDJĘCIA]

odjazdowy bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz 2021

Ponad 20 uczestników rajdu, w tym goście spoza Raciborza, zwiedziło oddziały biblioteki. Na zakończenie odbył się piknik przy filii nr 10 w Markowicach.

Dużo pozytywnej energii, wyśmienite towarzystwo i piękna pogoda – tak w skrócie przebiegał tegoroczny rajd bibliotekarzy i czytelników „Odjazdowy Bibliotekarz”.

- reklama -

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa oraz aktywności fizycznej, w którą od lat włącza się raciborska biblioteka. Pomarańczowy rajd – to oficjalny kolor wydarzenia – jest okazją do spędzenia czasu z czytelnikami, zapoznania ich z ofertą biblioteki i odwiedzenia jej oddziałów.

Rajd tradycyjnie rozpoczął się pod biblioteką na Kasprowicza, skąd uczestnicy, udekorowani na pomarańczowo, przejechali trasą trzech raciborskich filii bibliotecznych – Filii nr 2 na Ostrogu, Filii nr 5 na Płoni i Filii nr 10 w Markowicach. Ponad 20 uczestników rajdu, w tym goście spoza Raciborza, z dużą ciekawością zwiedziło oddziały biblioteki. Podczas odwiedzin w każdej z placówek na uczestników czekały dodatkowe atrakcje, m.in. gra „Znajdziesz mnie w bibliotece”, teatrzyk kukiełek, krótkie czytanki, zagadki i krzyżówki do rozwiązania. Na zakończenie odbył się piknik przy filii F10 w Markowicach, a podczas niego grillowanie, leżakowanie oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

„Odjazdowy bibliotekarz” zakończył trwający w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj