Aktualna sytuacja hydrologiczna w regionie

RadlinII
Radlin II 14 maja - po intensywnych opadach w wielu miejscach powiatu wodzisławskiego i raciborskiego wystąpiły lokalne podtopienia. Fot. FB/Mieczysław Kieca

Na południu kraju ponownie pojawią się intensywne opady deszczu, w związku z tym w dorzeczu Odry spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo również stanów alarmowych. Służby Wód Polskich na bieżąco monitorują sytuację.

Na terenie Śląska w dorzeczu Odry prognozowany opad wielkopowierzchniowy zanika, opady występują lokalnie i nie są na tyle intensywne, by obecnie powodować gwałtowne wezbrania i podtopienia – informują Wody Polskie. W rzekach i potokach utrzymuje się średni oraz wysoki poziom wody. Służby Wód Polskich są w terenie, monitorują sytuację oraz usuwają zatory, jakie są naniesione przez wodę w okolicach przepustów i innych obiektów hydrologicznych.

- reklama -

Służby Wód Polskich na bieżąco monitorują sytuację meteorologiczną i hydrologiczną, zbiorniki posiadają rezerwę powodziową. Centra Ochrony Przeciwpowodziowej Wód Polskich pełnią dyżury i pozostają w stałym kontakcie ze stroną czeską, gdzie w ciągu najbliższej doby również mają wystąpić intensywne opady deszczu.

Sytuacja hydrologiczna (18.05)

Na godzinę 8:30 obowiązują:
Stan alarmowy: 1.
Dorzecze Wisły 1, Górna Wisła 1
Stan ostrzegawczy 36.
Dorzecze Odry 11, Górna i Środkowa Odra 10, Warta do Wełny 1. Dorzecze Wisły 25, Górna Wisła 25.

W ciągu minionej doby intensywne opady występowały na południu kraju w województwach małopolskim i śląskim. Maksymalnie: Ochotnica Górna (Dunajec) 96,9 mm, Polana Chochołowska (Dunajec) 73,7 mm, Hala Ornak (Dunajec) 67,9 mm, Kościelisko-Kiry (Kirowa Woda) 60,1 mm). Wysokie opady również na obszarze zlewni Soły, Malinki, Skwy, Białki oraz Olzy – powyżej 50 mm.

/Wody Polskie oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj