Agata Kruszelnicka wicemistrzynią Polski w street dance [ZDJĘCIA]

Agata Kruszelnicka wicemistrzynią Polski w street dance

Jakub Skwarecki wystartował w modern & contemporary w kategorii do lat 12 i zajął czwarte miejsce. Swój debiut w tej kategorii miały Maja Szpunar oraz duet Miriam Polednik i Klaudia Rycka.

Młodzi tancerze z Zespołu Tanecznego Skaza rywalizowali na Mistrzostwach Polski – International Dance Organization IDO 2021 w Raszynie. Agata Kruszelnicka vel Żuk obroniła swój tytuł sprzed roku i ponownie została wicemistrzynią Polski w kategorii 13-14 lat w street dance. Tym samym została reprezentantką Polski na Mistrzostwach Europy. Agata wywalczyła wicemistrzostwo po długich, tanecznych bojach, bo tańczyła aż 15 razy, w tym za każdym razem improwizując do nieznanej wcześniej muzyki.

- reklama -

Druga część zespołu walczyła w kategorii modern & contemporary. Jedyny męski przedstawiciel grupy Jakub Skwarecki wystartował w kategorii do lat 12 i zajął czwarte miejsce. To już drugie mistrzostwa IDO Kuby.

Swój debiut w kategorii modern & contemporary miały Maja Szpunar oraz duet Miriam Polednik i Klaudia Rycka. Maja w kategorii junior 2 (do lat 16) doszła do 1/8 finału, jednak w swojej kategorii miała 96 innych tancerek. Miriam i Klaudia tańczyły w duetach w kategorii junior 1 (do lat 14) i zakończyły swoje starty w ćwierćfinale.

W mistrzostwach wzięło udział kilka tysięcy tancerzy z całej Polski, którzy walczyli o tytuł mistrza Polski i nominację do mistrzostw Europy i Świata. – Gratulujemy tancerzom, którzy mimo przerw tanecznych z powodu pandemii, przygotowywali się w pocie czoła pod czujnym okiem ich niezastąpionej instruktorki Manueli Krzykały i dali z siebie wszystko. Trzymamy kciuki za kolejne zawody! – podkreśla RCK.

fot. Skaza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj