Co piąty mieszkaniec Raciborza dokonał już samospisu

spis powszechny
zdjęcie poglądowe, fot. freepik.com

Ponad 20% mieszkańców Raciborza wzięło już udział w spisie powszechnym przez Internet.

- reklama -

Co piąty raciborzanin wypełnił swój obowiązek dokonania samospisu. Średnia w województwie śląskim na dzień 19 maja wynosiła 22,55% więc mieszkańcy Raciborza są nieco poniżej średniej.

Najaktywniejszymi wśród mieszkańców Śląska, którzy wzięli już udział w Narodowym Spisie Powszechnym są mieszkańcy Ornotowic- spisało się tam prawie 30% ludności.

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest przeprowadzany przez Główny Urząd Statystyczny od 1 kwietnia do 30 września 2021r.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy poprzez wypełnienie formularza spisowego.

Dokonując spisu za pośrednictwem aplikacji do samospisu należy wykazać wszystkie osoby, które w dniu 31.03.2021 r. o godzinie 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie prawidłowo spisane osoby są zwolnione z obowiązku samospisu. Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się do aplikacji spisowej.

Spisanie się przez Internet daje możliwość wzięcia udziału w loterii i wygranie atrakcyjnych nagród!

Poprzez spisanie się przez Internet można skorzystać z udziału w loterii i wygrać atrakcyjne nagrody.

W tym celu należy wejść na stronę i dokonać samospisu, pobrać kod do udziału w loterii i zgłosić go na stronie spis.gov.pl.

Przyjmowanie zgłoszeń trwa od 22 kwietnia 2021 r. do 7 lipca 2021 r.

Udział w spisie jest obowiązkowy i  wynika z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

/UM Racibórz, oprac. d/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj