Pożar w Turzy Śląskiej- interwencja czterech zastępów straży pożarnej

pożar w Turzy Śląskiej
fot. OSP Turza Śląska

W niedzielę o godzinie 4:30 straż pożarna gasiła pożar kotłowni przy ul. Zwycięstwa w Turzy Śląskiej. W weekend strażacy zostali wezwani także do czadu w mieszkaniu.

To nie był spokojny weekend dla lokalnej straży pożarnej. W dniu 23 maja straż pożarna została wezwana do pożaru w domu jednorodzinnym w Turzy Śląskiej.

- reklama -

Przed przybyciem strażaków ogień próbował ugasić 58-latek, został przetransportowany do szpitala na badania ze względu na złe samopoczucie.

Pozostałym lokatorom nic się nie stało, obudził ich czujnik dymu. Przed przybyciem strażaków zdążyli opuścić budynek. Interweniowały cztery zastępy straży pożarnej: 2 JRG Wodzisław Śl. oraz OSP Turza Śląska i OSP Gorzyce.

Jak mówi bryg. Jacek Filas, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Wodzisławiu Śląskim, pożar ugaszono jednym prądem wody, a straty ograniczyły się do pomieszczenia kotłowni, korytarza prowadzącego do niej i nieznacznie elewacji budynku.

Przyczyną pożaru było zwarcie urządzenia elektrycznego.

Czad w Wodzisławiu Śląskim

Przez weekend straż pożarna została wezwana ze względu na tlenek węgla wydobywający się w jednym z mieszkań na osiedlu XXX-Lecia w Wodzisławiu Śląskim.

Złe samopoczucie zgłosiła 19-letnia kobieta zamieszkująca mieszkanie, została przetransportowana do szpitala na badania.

Czad wydobywał się z niesprawnego piecyka gazowego.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here