Punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze w Krzyżanowicach

czyste powietrze
Z inicjatywy wójta gminy Grzegorza Utrackiego odbyło się spotkanie, którego celem było podpisanie porozumienia dotyczącego utworzenia punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze"

Punkt utworzony przy urzędzie gminy Krzyżanowice jest wyjściem naprzeciw mieszkańcom w celu łatwiejszego dostępu do składania wniosków i pozyskiwania informacji o programie.

W Urzędzie Gminy Krzyżanowice podpisano porozumienie dotyczące utworzenia punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Wnioski na dofinansowanie wymiany starych i nieefektownych źródeł ciepła na nowoczesne spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku będzie można więc składać na miejscu w urzędzie. Porozumienie podpisali: wójt gminy Grzegorz Utracki i Adam Lewandowski – zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Podczas spotkania obecna była również senator Ewa Gawęda, która namawia i wspiera samorządy lokalne w tworzeniu punktów konsultacyjno-informacyjnych programu.

- reklama -

Punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze” rozpocznie swoją działalność 1 czerwca. Program kierowany jest głównie do właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Mieszkańcy mogą wnioskować o pozyskanie dofinansowania do wymiany kotła, przestarzałej instalacji centralnego ogrzewania lub stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, docieplenia budynków oraz dachu, a także do montażu instalacji solarnych do celów ogrzewania ciepłej wody użytkowej lub instalacji fotowoltaicznej.

Mieszkańcy w punkcie tym będą mogli uzyskać informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania, złożyć wniosek, złożyć wniosek o płatności i złożyć rozliczenie zadań.

W 2020 r. na terenie gminy Krzyżanowice gościło dwukrotnie Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze”. Wtedy możliwość złożenia wniosku bez konieczności obsługi komputera oraz możliwości rozmowy osobistej cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here