Pietrowice Wielkie: Nagrody w konkursach ekologicznych rozdane

konkurs pietrowice wielkie
Celem konkursów była promocja dbania o środowisko oraz ograniczenia odpadów wśród dzieci i młodzieży. Fot. UG Pietrowice Wielkie

Plakaty „Dbam o środowisko, ograniczam odpady” można oglądać na terenie PSZOK, a prace laureatów konkursu na projekt graficzny torby zostaną umieszczone jako nadruk na torbach bawełnianych.

W Centrum Usług Kulturalnych w Pietrowicach Wielkich odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów oraz wyróżnionych w konkurach ekologicznych na projekt graficzny torby wielorazowego użytku oraz na plakat „Dbam o środowisko, ograniczam odpady”.

- reklama -

Konkursy skierowane były do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i przedszkolnym, a przeprowadzone były w placówkach oświatowych na terenie gminy Pietrowice Wielkie. Celem konkursów była promocja dbania o środowisko oraz ograniczenia odpadów wśród dzieci i młodzieży. Wpłynęło 128 prac na plakat i 44 prace na projekt graficzny torby.

Prace laureatów konkursu plastycznego na plakat „Dbam o środowisko, ograniczam odpady” zostały powiększone do formatu A2 i eksponowane są w gablotach na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). W ramach konkursu wyłoniono 10 laureatów oraz 15 wyróżnień. Natomiast prace laureatów konkursu na projekt graficzny torby wielorazowego użytku zostaną umieszczone jako nadruk na torbach bawełnianych, które zostaną rozdane mieszkańcom gminy Pietrowice Wielkie wraz z poradnikiem „Zasady gospodarowania odpadami Komunalnymi” w ramach edukacji ekologicznej. W ramach konkursu wyłoniono 4 laureatów oraz 5 wyróżnień.

Autorzy prac znajdujących się w gablotach w PSZOK: Sanders Malcharczyk, Liliana Scherner, Olga Zielińska, Dawid Leks, Patryk Szyrsz, Michalina Szulc, Jakub Kamiński, Kaja Pilas, Sara Knura i Adam Cios. Autorzy prac, które będą umieszczone na torbach wielorazowego użytku: Mateusz Marcinek, Emilia Kiełkowska, Oliver Sylwester i Urszula Kowalska. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymają pamiątkowe dyplomy.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here