Twórcze warsztaty w bibliotece na Ocicach [ZDJĘCIA]

biblioteka ocice warsztaty
Twórcze warsztaty w bibliotece na Ocicach

Warsztaty fotograficzne zgromadziły młodych entuzjastów fotografii, a z myślą o mamach przeprowadzone zostały rodzinne warsztaty mydlarskie.

Warsztaty w bibliotecznej Filii nr 3 na Ocicach to już tradycja. W ostatnich dniach po raz kolejny odbyły się warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, a także rodzinne warsztaty mydlarskie „Prezent dla Mamy”.

- reklama -

Warsztaty fotograficzne zgromadziły młodych entuzjastów fotografii. Rozpoczęły się od omówienia podstawowych zagadnień, które były bardzo potrzebne do wykonania zadań praktycznych. W trakcie zajęć dzieci skupiły się na temacie kompozycji zdjęcia oraz tworzeniu zdjęć z różnej perspektywy, jak żabia, ptasia itp. Pierwsza część warsztatów odbyła się na świeżym powietrzu, a druga w zaaranżowanym w bibliotece małym studio, gdzie uczestnicy szlifowali własne pomysły na „zdjęcie z książką”.

Świetną okazja dla drugiego warsztatu był zbliżający się Dzień Matki. Właśnie z myślą o mamach przeprowadzone zostały rodzinne warsztaty mydlarskie. – Zainteresowanie tematem było bardzo duże, ponieważ własnoręcznie wykonane mydełka są nie tylko dobre dla skóry, pięknie pachną oraz przepięknie wyglądają, ale mogą być też wspaniałym upominkiem. Uczestnicy według własnego uznania dodawali składniki, mieszali kolory i zapachy aby stworzyć niepowtarzany prezent dla mamy. Podstawą mydełek były 2 różne bazy glicerynowe: biała i przeźroczysta, do których dodawano wybrane przez siebie składniki. Aby prezent był kompletny, w czasie, kiedy mydełka stygły i nabierały kształtów, uczestnicy tworzyli do nich kolorowe pudełka i opakowania. Warsztaty były świetną zabawą i każdy wyszedł z nich z pachnącym prezentem – relacjonuje biblioteka.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here