Covidowe problemy ósmoklasistów. Teraz liczy się zdrowie

zdjęcie poglądowe, fot. pixabay.com

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych już wkrótce się rozpocznie. W szkołach ponadpodstawowych najistotniejsze będzie nie tylko wyrównanie zaległości, ale zadbanie o zdrowie psychiczne tegorocznych absolwentów szkół podstawowych.

Trwają egzaminy ósmoklasistów. Już niebawem przejdą rekrutacje do szkół ponadpodstawowych. Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych mają obawy co do kondycji emocjonalnej i zdrowotnej przyszłych uczniów, a nie ewentualnych zaległości. Większym problemem będzie powrót do normalnego szkolnego życia, niż samo nadrabianie zaległości.

- reklama -

System rekrutacyjny sprawia, że uczniowie którzy trafiają do szkół mają wyrównaną liczbę punktów, ale jednak posiadają pewne różnice w poziomie wiedzy, które należy wyrównać. Podstawowym celem, jaki stawiają sobie szkoły ponadpodstawowe, jest przywrócenie uczniów do równowagi psychicznej, a dopiero później odrobienie strat z poprzedniej szkoły.

Po zakończeniu egzaminów, pierwsze szkoły już 28 maja prześlą informacje rodzicom na temat oceń końcowych, inne zrobią to 30 maja lub 1-2 czerwca. Potem będzie czas na poprawianie ocen i ich uzupełniane, co dla uczniów o dobrych ocenach oznacza czas wolny.

Także mimo tego, iż starsze klasy szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócą z końcem maja do nauki stacjonarne, to dla większości uczniów skończy się już nauka. Zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę zalecenia by uczniów nie przemęczać nauką tylko pozwolić na ich integracje.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here