Na Zamku Piastowskim powstaje łąka kwietna [ZDJĘCIA]

zamek laka kwietna
Na Zamku Piastowskim powstaje łąka kwietna

Łąka w pełni zakwitnie dopiero w przyszłym roku, a w tym pojawią się tylko nieliczne kwiaty. Wówczas będzie można podziwiać kilkanaście gatunków typowych kolorowych kwiatów łąkowych.

Na zamurzu, w pobliżu dawnej wozowni na Zamku Piastowskim w Raciborzu z myślą o miłośnikach ogrodnictwa i pięknych ogrodów, ale jak również turystach odwiedzających zamek, powstaje łąka kwietna. – Taka łąka nada temu miejscu wyjątkowy charakter. Łąka kwietna pełną krasą zakwitnie dopiero w przyszłym roku, a w tym pojawią się tylko nieliczne kwiaty. Wówczas będziemy mogli podziwiać w tym urokliwym miejscu kilkanaście gatunków typowych kolorowych kwiatów łąkowych m.in. złocień, jaskier i firletka. Nie zabraknie także kilkanaście gatunków, głównie wieloletnich dzikich kwiatów typowych dla suchych skarp i pastwisk, m.in. dziewanna, szałwia okręgowa czy dziurawiec – zapowiada zamek.

- reklama -

Będzie to okazja zarówno dla dzieci, rodziców i opiekunów do doświadczania i obserwowania owadów, kwiatów oraz całej przyrody wiosną, jesienią oraz latem. Pracownicy zamku liczą także, że owady znajdą tutaj miejsce dla siebie, gdyż jest tu także domek dla zapylaczy, który wykonał Łukasz Kuschnik, pszczelarz z duszą artysty z Krzyżanowic.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here