Powstanie przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum

Zdjęcie poglądowe

Na liście rezerwowej znalazła się budowa przystanków kolejowych Racibórz Ostróg i Racibórz Południowy. Na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków w całej Polsce przeznaczono 1 mld zł.

Rada Ministrów przyjęła 19 maja uchwałę w sprawie ustanowienia „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie zadań związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla podróżnych przeznaczono 1 mld zł. Przyczyni się to do ograniczenia wykluczenia komunikacyjnego i umożliwi pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej.

- reklama -

W Rządowym Programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182. W ramach programu na obu listach uwzględniono budowę 177 i modernizację 178 przystanków.

Na liście podstawowej tzw. Programu Przystankowego znalazł się m.in. przystanek Wodzisław Śląski Centrum. – Temat przystanku kolejowego na wysokości Galerii Karuzela pojawił się kilka lat temu. Więcej rozmawiano o nim przy okazji uruchomienia połączeń Wodzisław Śląski – Rybnik. Informowaliśmy wówczas o wymianie korespondencji między prezydentem Wodzisławia i PKP PLK i prowadzonych w tym zakresie działaniach prezydenta miasta – przypomina wodzisławski magistrat. Modernizację czeka przystanek w Kuźni Raciborskiej.

Natomiast na liście rezerwowej znalazła się budowa przystanków Racibórz Ostróg i Racibórz Południowy, a także Rudyszwałd, Roszków Raciborski, Nędza i Olza do modernizacji.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj