Radna interpeluje w sprawie rowów melioracyjnych w Markowicach

Rowy

Radna Justyna Henek-Wypior, w imieniu mieszkańców Markowic, upomniała się o to, aby przyspieszyć wszelkie działania i przygotować rowy, by mogły one rzetelnie spełniać swoją funkcję przy masowych opadach deszczu.

Radna złożyła interpelację do prezydenta Polowego, w której poprosiła o czyszczenie i obkaszanie rowów melioracyjnych. – Żyjemy w dobie tzw. powodzi błyskawicznych. Ucierpiała m.in. wspólnota osiedla przy ul. Odrodzenia. Pomimo tego, iż mieszkańcy uzbroili się w worki piasku, niestety nie uratowały one posesji. A można było temu zapobiec. Zgłaszałam już problem w ubiegłym roku i chyba jako najbardziej oddalona od centrum dzielnica, jesteśmy na samym końcu „listy” – napisała radna.

- reklama -

Justyna Henek-Wypior upomniała się, aby przyspieszyć wszelkie działania i przygotować porządnie rowy, aby mogły rzetelnie spełniać swoją funkcję przy masowych opadach deszczu. – Mają służyć melioracji dróg i posesji, a nie hodowli bujnej roślinności sięgającej niemalże 1 m wysokości. W tym miejscu należy również wspomnieć o tym, że rwąca woda zniszczyła utwardzoną powierzchnię oraz wypłukała tymczasową pospółkę, stąd znów apel o przyspieszenie zaplanowanego remontu ulicy Odrodzenia i łączącą się z nią ulicą Dębniki – napisała radna z Markowic.

Justyna Henek-Wypior podkreśliła, że bujna roślinność porasta całą dzielnicę. – Główna arteria ul. Gliwicka jest przelotową wizytówką miasta. 1,5 m trawa malowniczo faluje na wietrze, ale niestety nie napawa optymizmem kierowców samochodów, gdyż sarny i dziki z tych zarośli niespodziewanie wychodzą na jezdnię. Jako że akurat ta ulica należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich proszę o stosowną apelację – napisała radna, a do interpelacji dołączyła zdjęcia.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here