Wspinaczka na pomnik, zerwane kwiaty, alkohol. Weekend rybnickiej młodzieży

Rybnik
W miniony weekend dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął ponad 50 zgłoszeń, większość z nich dotyczyła osób nietrzeźwych i skutków ich działań.

To był pracowity weekend rybnickiej Straży Miejskiej. Dyżurny przyjął ponad 50 zgłoszeń, większość z nich dotyczyła osób nietrzeźwych i skutków ich działań. 

Jedna z interwencji miała miejsce na terenie skweru im. Henryka Wieniawskiego w Rybniku. Grupa osób wspinała się na pomnik braci Szafranków i zrywała tulipany ze znajdującego się tuż obok skweru. Strażnicy ujęli trzy osoby nieletnie, które zostały przekazane patrolowi policji. Wśród imprezowiczów znajdowała się również osoba, która będąc pod silnym wpływem alkoholu podczas podejmowanej interwencji stawała się coraz bardziej agresywna i swym zachowaniem stwarzała dla samej siebie duże niebezpieczeństwo, więc została odwieziona do izby wytrzeźwień – relacjonuje Straż Miejska w Rybniku.

- reklama -

Operatorzy monitoringu kilkukrotnie używali zainstalowanych w pasażu przy ul. Reja głośników, upominając o zakazie oddawania potrzeb fizjologicznych na ściany pobliskich budynków. Funkcjonariusze podejmowali również interwencje związane z osobami bezdomnymi, które swą obecnością uniemożliwiały dostęp do toalet, parkingu wielopoziomowego czy pomieszczeń, w których zainstalowane zostały bankomaty.

W wyniku interwencji przeprowadzonych w stosunku do osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, strażnicy przewieźli do izby wytrzeźwień cztery osoby, trzy przekazali Policji a dwie pod opiekę osobom najbliższym. W miniony weekend dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął ponad 50 zgłoszeń, większość z nich dotyczyła osób nietrzeźwych i skutków ich działań. Były to min. zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu przy kaplicy cmentarnej, sklepach spożywczych, na Kampusie, w pasażu czy w pobliżu szkoły.

/Straż Miejska w Rybniku oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here