Lucas Kampa czyta Brzechwę na Dzień Dziecka [WIDEO]

Lucas kampa
Lucas Kampa wielokrotnie zaskakiwał swoją świetną znajomością języka polskiego podczas udzielania wywiadów.

Lucas Kampa wielokrotnie zaskakiwał swoją świetną znajomością języka polskiego podczas udzielania wywiadów. Tym razem możemy zobaczyć jak świetnie poradził sobie z bardzo trudnym zadaniem jakim jest wiersz Jana Brzechwy „ Kłamczucha” przeczytany specjalnie dla dzieci z okazji ich święta.

W Dniu Dziecka kończy się trwający od 26 maja Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – akcja promująca czytelnictwo i wartościową literaturę dla najmłodszych. Jak każdego roku, Biblioteka w Raciborzu włączyła się w akcję organizując spotkania z książką i głośnym czytaniem, a także zapraszając do czytania nietuzinkowych gości. Wyjątkową atrakcją tegorocznej edycji było zaproszenie do głośnego czytania znanych sportowców.

- reklama -

Na zakończenie Tygodnia Czytania, specjalnie dla czytelników raciborskiej biblioteki wiersz Jana Brzechwy „Kłamczucha” przeczytał niemiecki siatkarz Lucas Kampa – przez wiele lat rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, w tym roku zdobywca tytułu Mistrza Polski. Reprezentant Niemiec. Od nowego sezonu zostanie zawodnikiem Trefl Gdańsk.

Wcześniej, w ramach akcji, wiersz „Gdyby tygrysy jadły irysy” Wanady Chotomskiej przeczytała Monika Brzostek – była reprezentantka Polski w siatkówce plażowej, olimpijka z Rio 2016, raciborzanka, aktualnie Dyrektor sportowy Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej. W Filii nr 3 na Ocicach dzieci miały także okazję spotkać się na żywo z piłkarzem i trenerem piłki nożnej Arturem Potaczkiem. Zadając ciekawe pytania oraz odpowiadając na pytania trenera, mogły otrzymać ciekawe gadżety piłkarskie. W ten sposób, dzieci dowiedziały się, że również sportowcy bardzo lubią czytać książki.

W kolejnych dniach Tygodnia Czytania oddziały i file biblioteki codziennie publikowały nagrania literatury dla dzieci czytane przez zaproszonych gości. Fragment własnej książki „Benio, tata i reszta świata” przeczytała dla raciborzan pisarka Izabela Michta. Fragment książki „Królik Pędzipiętek i Koziołek Rogalik” Wiktora Laskowskiego przeczytała Renata Marchwiak – kierownik kina Bałtyk w Raciborzu. Filia nr 9 w Brzeziu przygotowała wydarzenie, w czasie którego czytało prawie 60 osób! Każdy uczestnik przeczytał fragment książki Agaty Widzowskiej „Psierociniec. Ufopsiaki” – wydawnictwa Wilga. Nagrany materiał został zebrany w całość i udostępniony w postaci kolejnych odcinków. Filia nr 2 na Ostrogu zaprosiła do wspólnego czytania członków Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu. W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in. zabawne wiersze z książki Agnieszki Frączek „Poczet straszydeł strasznych straszliwie” czy wybrane wiersze Aleksandra Fredry i Stanisława Jachowicza.

Filmy oraz materiały związane z akcją znaleźć można na stronie raciborskiej biblioteki pod linkiem: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2321-xx-ogolnopolski-tydzien-czytania-dzieciom.html

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here