Dzienne Archiwum: 22 czerwca 2021
Do trzech razy sztuka. Zespół Raciborzanie z certyfikatem CIOFF
Certyfikat CIOFF w zależności od uzyskanej oceny uprawnia do reprezentowania polskiej kultury ludowej za granicą na czas od roku do pięciu lat.
Działający w ramach...
Zaginiona siostra i ciemne strony polskiej historii wśród nowości raciborskiej biblioteki
Raciborska biblioteka zachęca do wypożyczania nowości książkowych.
Upał za oknem, dlatego wśród nowości książkowych biblioteki znaleźć można między innymi mrożące krew w żyłach kryminały "Lato...
Nowy dworzec kolejowy w Raciborzu za dwa lata. Jak będzie wyglądał?
Wykonawca ma zostać wyłoniony we wrześniu tego roku, a rozpoczęcie prac planowane jest na listopad.
1 czerwca 2023 r. – tego dnia ma zostać oddany...
Bezpłatny kurs „Grafika komputerowa i projektowanie stron www” w raciborskiej bibliotece
Kurs jest przeznaczony dla osób biernych zawodowo, zagrożonych utratą pracy, bezrobotnych zarejestrowanych w ewidencji urzędów pracy, studentów studiów stacjonarnych lub przebywających na urlopie wychowawczym.
Miejska...
188 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce
W powiecie raciborskim nie ma nowych zakażeń.
W Polsce jest 188 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej pochodzi z województw: dolnośląskiego - 26, mazowieckiego - 22 i...
Wkrótce przebudowa ronda przy Auchan. Zobacz, jak będzie wyglądał objazd
25 czerwca zostanie wdrożony kolejny schemat tymczasowej organizacji ruchu na ul. Rybnickiej w Raciborzu.
Zmiana będzie polegać na przełożeniu ruchu na tymczasową jezdnię łączącą ul....
Rondo Zamkowe zaskoczyło kolejnego kierowcę [WIDEO]
Nowe rondo przy Mechaniku okazuje się być nie lada wyzwaniem dla kierowców. Co tym razem wydarzyło się na Rondzie Zamkowym?
Przypomnijmy, przebudowa skrzyżowania DW 935...
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem.
Komunikat meteorologiczny z godz....
Zlikwidowano nielegalne plantacje marihuany w Raciborzu
Policjanci zatrzymali 38-letniego plantatora i przejęli 51 krzewów konopi oraz susz i przyrządy potrzebne do uprawy zabronionych roślin.
Raciborscy kryminalni ustalili, że jeden z mieszkańców...




![Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach [ZDJĘCIA] Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kawiarenka-seniora.jpg)

![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)






![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








![Rondo Zamkowe zaskoczyło kolejnego kierowcę [WIDEO] Rondo Zamkowe](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2021/06/rondo_zamkowe.jpg)







