Nowy dworzec kolejowy w Raciborzu za dwa lata. Jak będzie wyglądał?

kolej
Wizualizacja nowego dworca PKP w Raciborzu

Wykonawca ma zostać wyłoniony we wrześniu tego roku, a rozpoczęcie prac planowane jest na listopad.

1 czerwca 2023 r. – tego dnia ma zostać oddany do użytku nowy budynek dworca PKP w Raciborzu. Na powierzchni 1500 m² obejmującej dwie kondygnacje znajdą się m.in. poczekalnie, kasy i toalety; część lokali będzie do dyspozycji gminy i spółek kolejowych, a także przeznaczona na wynajem. Planowana jest sala, w której będą się odbywały wystawy i inne wydarzenia. Na pierwszym piętrze od strony ul. Mickiewicza będzie znajdował się rozległy taras. W budynku pojawi się też przestrzeń na biura.

- reklama -

Pojawi się parking na 20 miejsc, z czego przy czterech będzie się znajdowały stacje do ładowania samochodów elektrycznych, jak również zadaszony garaż na rowery. Na budynek natomiast wróci zegar. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawca ma zostać wyłoniony we wrześniu tego roku, a rozpoczęcie prac planowane jest na listopad. Do zakończenia budowy będzie funkcjonował dworzec tymczasowy.

Zobacz również: Biznes na właściwych torach – koncepcja dla nowej strategii Miasta. Piszemy o najnowocześniejszym centrum rozwoju przedsiębiorczości na Śląsku. Czy Racibórz podejmie rękawicę?

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here