Jarmark na Granicy w Chałupkach [ZDJĘCIA]

Jarmark na Granicy w Chałupkach

Wśród eksponatów można było zobaczyć ceramiczne i kryształowe ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku, stare zabawki, monety, znaczki, obrazy, zegary, stare maszyny czy też rękodzieło.

W minioną niedzielę w Chałupkach odbyła się kolejna edycja Jarmarku na Granicy. Wydarzenie znów cieszyło się wielkim zainteresowaniem mieszkańców i stało się celem łowców okazji i kolekcjonerów przeróżności. – Jarmark na Granicy, wpisany w coroczny kalendarz wydarzeń gminy Krzyżanowice, przyciąga do siebie ogrom wystawców z przeróżnymi – pięknymi, błyszczącymi, odnowionymi, a czasem zardzewiałymi i nietypowymi – przedmiotami. Ilość eksponentów rośnie wprost proporcjonalnie do tłumów odwiedzających kiermasz na starej granicy pomiędzy Chałupkami a Bohuminem. Tym razem nie było inaczej – relacjonują organizatorzy, gmina Krzyżanowice.

- reklama -

Wśród eksponatów można było zobaczyć ceramiczne i kryształowe ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku, stare zabawki, monety, znaczki, obrazy, zegary, stare maszyny czy też prace wykonane własnymi rękami, czyli rękodzieło. Nie zabrakło również przeróżnych zdobiących figurek i przedmiotów wykonanych z mosiądzu, miedzi czy pozłacanych. Dosłownie dla każdego coś się znalazło. Nawet rupiecie i złom, ale czasem cenny i przez kolekcjonerów bardzo pożądany.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here