Mieszkaniec Babic podziękował policjantom za uratowanie życia

W Babicach palił się budynek gospodarczy przylegający do domu jednorodzinnego. Mundurowi natychmiast weszli na posesję i zaalarmowali domowników.

Pan Marcin przekazał wyrazy uznania i podziękowania dla sierżanta Macieja Jakubika oraz starszego posterunkowego Karola Krukowskiego z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej za czujność i okazaną pomoc w ocaleniu jego, jego córki oraz ich mienia.

Do pożaru doszło w maju tego roku w Babicach. Kuźniańscy policjanci podczas nocnego patrolu zauważyli z odległości kilku kilometrów ogromne kłęby dymu na horyzoncie. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, a tam, na ulicy Piaskowej w Babicach, zastali pożar pomieszczenia gospodarczego przylegającego do domu mieszkalnego. Stróże prawa zaalarmowali nieświadomych zagrożenia mieszkańców, byli to 36-letni mężczyzna i jego 11-letnia córka.

- reklama -

Teraz na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa wpłynęło podziękowanie od mieszkańca Babic dla kuźniańskich stróży prawa. – Chciałem serdecznie podziękować sierżantowi Maciejowi Jakubikowi oraz starszemu posterunkowemu Karolowi Krukowskiemu za czujność, postawę i pomoc. Nie patrząc na swoje dobro, zdrowie i bezpieczeństwo w oczekiwaniu na straż pożarną ratowali mnie i moją córkę przed pożarem – napisał mieszkaniec Babic. – Ten dzień zapisze się w mojej pamięci do końca życia, kiedy nad ranem około godziny 5.00 funkcjonariusze dobijali się do mojego domu. Otworzyłem drzwi mieszkania, jeszcze niczego nieświadomy, policjant zaalarmował, że dom się pali. Przez róg domu zobaczyłem, że to nie jest zły sen i zrozumiałem jakie niebezpieczeństwo nam grozi, a przyszłość w jednej chwili stała się niepewna, zagrożona. Traumatyczne przeżycie, nieprzyjemne uczucie, utrata bezpieczeństwa. W moich oczach policjanci zachowali się nadzwyczajnie, jestem im dozgonnie wdzięczny, są moimi bohaterami – napisał pan Marcin.

Podziękowanie

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here