Kosmiczne Lato z Biblioteką rozpoczęte [ZDJĘCIA]

kosmiczne lato z biblioteka
Kosmiczne Lato z Biblioteką rozpoczęte

Celem tegorocznych wakacyjnych zajęć w bibliotece jest rozbudzenie wyobraźni najmłodszych i zainteresowanie ich wiedzą o kosmosie.

Z początkiem lipca raciborska biblioteka rozpoczęła wakacyjne zajęcia dla dzieci pod nazwą „Kosmiczne lato z Biblioteką” realizowane w ramach programu Lato w Mieście 2021. Celem tegorocznych zajęć jest rozbudzenie wyobraźni najmłodszych i zainteresowanie ich wiedzą o kosmosie.

- reklama -

Dotychczas odbyły się trzy spotkania. Na pierwszych zajęciach, które przebiegły pod hasłem „Rakiety i pojazdy kosmiczne”, młodzi naukowcy i miłośnicy astronomii dowiedzieli się o trudnościach i wyzwaniach związanych z lotami kosmicznymi, a następnie zbudowali własne rakiety. Tematem drugich zajęć były już bardziej fantastyczne „Podróże w czasie”. Dzieci poznały najciekawsze przykłady z filmów i literatury science-fiction, a po wysłuchaniu krótkiego wykładu zaprojektowały własne wehikuły i portale do podróżowania w czasie.

Podczas trzecich zajęć z kolei przedstawiono sylwetkę Mikołaja Kopernika. Młodzi astronomowie poznali również poszczególne planety układu słonecznego, a następnie tworzyli własne fantastyczne gwiazdozbiory i projektowali własną planetę. Jak zawsze podczas zajęć w bibliotece nie zabrakło zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, układania puzzli tematycznych, zagadek logicznych oraz gier na spostrzegawczość.

Zajęcia Kosmicznego Lata z Biblioteką potrwają do 26 sierpnia. Do tego czasu w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 11:00 do 14:00 biblioteka zamieniać się będzie w minicentrum studiów kosmicznych. Każde zajęcia mają inny, ekscytujący temat związany z wiedzą o kosmosie. Oprócz zajęć na miejscu zaplanowano dwie wycieczki – 20 lipca do Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach„Bajka Pana Kleksa, natomiast w sierpniu do Fabryki Robotów w Mosznej oraz Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki Rosenau Zaginione miasto w Pokrzywnej. Zgłoszenia na wycieczki przyjmowane są w trakcie trwania zajęć, najpóźniej na tydzień przed planowaną wycieczką.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here