Odcinek DW 935 nieprzejezdny do końca miesiąca. Co z mieszkańcami?

remont
Zdjęcie poglądowe

Od 12 do 30 lipca DW 935 na odcinku od skrzyżowania z ul. Brzeską do skrzyżowania z ul. Kobylską wraz z ul. Dębiczną będzie całkowicie nieprzejezdna w związku z prowadzonymi robotami drogowymi i instalacyjnymi.

Generalny wykonawca przebudowy drogi DW 935 od kanału Ulga do ul. Pamiątki w gminie Kornowac poinformował, że w dniach 12-30.07.2021 r. droga wojewódzka 935 na odcinku od skrzyżowania z ul. Brzeską do skrzyżowania z ul. Kobylską wraz z ul. Dębiczną będzie całkowicie nieprzejezdna. – Wyjątkiem są służby komunalne, transport publiczny PKS Racibórz, policja, pogotowie, straż pożarna.  Dojazd do posesji przy ul. Dębicznej będzie możliwy od strony m. Kornowac. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń kierujących ruchem i osób nadzorujących prace. Za utrudnienia przepraszamy – przekazuje firma Drog-Bud.

- reklama -

Co z mieszkańcami?

W związku z tymi utrudnieniami skierowaliśmy kilka pytań do Urzędu Miasta w Raciborzu. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy Miasto może wesprzeć mieszkańców i przedsiębiorców w tym okresie.  Właściciele firm zostaną odcięci od klientów, w wyniku czego ich obroty ulegną spadkowi. 8 lipca zapytaliśmy, czy Miasto prowadzi jakieś rozmowy z wykonawcą w tej kwestii i czy możliwe jest skrócenie czasu zamknięcia tego odcinka. Czekamy na odpowiedź, o której niezwłocznie poinformujemy za pośrednictwem portalu.

Zobacz również: Oglądaj na żywo postęp prac na rondzie przy Auchan 

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj